Zavřít reklamu

Jak sledovat historii polohy dítěte na iPhone by chtěla vědět většina rodičů. V případě, že má dítě iPhone, tak je proces oproti Androidu o něco složitější, každopádně se rozhodně nejedná o nic nemožného. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na několik tipů, jak můžete sledovat historii polohy dítěte na iPhone – možná se vám to bude hodit.

TIP: Alternativou je také možnosti vybrat chytré hodinky pro děti. Na rozdíl od telefonu se nemusíte bát, že by je jen tak někde zapomněly, ztratily nebo rozbily.

1. Významná místa na iPhone

Sledovat historii polohy na iPhone nativně můžete, nejedná se však o přesná data s vyobrazenou polohou a časovými údaji. Můžete si však alespoň udělat jakýsi obrázek o tom, kde se vaše dítě nejčastěji nachází, a podle potřeby pak nastavit kompletní sledování, na což se podíváme v další části tohoto článku. Základní informace o nejčastěji navštěvovaných místech můžete na iPhonu dítěte zobrazit prostřednictvím tzv. významných míst, které se ukládají. Abyste je ale mohli zobrazit, tak je nutné mít na iPhonu aktivní polohové služby a zároveň musíte mít sledování významných míst aktivní. To učiníte tak, že přejdete do Nastavení → Soukromí a zabezpečení → Polohové služby, kde funkci přepínačem aktivujte.

Poté se přesuňte úplně dolů a klepněte na Systémové služby → Významná místa. Následně proveďte autorizaci a přepínačem funkci Významná místa aktivujte. Pokud na iPhonu nebyly polohové služby a sledování významných míst aktivní, tak je nyní nutné počkat, až dojde k sesbírání potřebných dat a jejich zobrazení. V opačném případě už se vám v Nastavení → Polohové služby → Systémové služby → Významná místa zobrazí informace o tom, jaká místa nejčastěji vaše dítě navštěvuje. Podle toho pak můžete usoudit, zdali je nutné aktivovat kompletní sledování, anebo nikoliv.

2. Sledování polohy v Google Maps

Nativně na iPhonu bohužel kompletně polohu vašeho dítěte sledovat nemůžete. Využít k tomu ale lze aplikaci Google Maps, která dokáže naprosto přesně sledovat prakticky každý krok, který vaše dítě udělá, a to společně s uložením dalších informací. Pokud byste chtěli tohle sledování polohy aktivovat, tak je prvně nutné, aby vaše dítě mělo k dispozici Google účet, a poté musíte na iPhonu skrze App Store bezplatně stáhnout aplikaci Google Maps. Jakmile tak učiníte, tak je důležité v nastavení aktivovat u Google Maps trvalý přístup k poloze. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení → Soukromí a zabezpečení → Polohové služby → Google Maps, kde klepnutím aktivujte možnost Trvale.

Jakmile provedete výše uvedené postupy, tak je nutné přímo v Google Maps aktivovat sběr polohových dat. To učiníte tak, že vpravo nahoře klepnete na ikonu profilu, kde pak z menu vyberte možnost Vaše data v Mapách. Poté sjeďte níže, přejděte do sekce Historie polohy a proveďte aktivaci. V sekci Zařízení v tomto účtu se pak ujistěte, že je iPhone zaškrtnutý.

Tímto už se začnou sbírat polohová data z iPhonu vašeho dítěte, která pak můžete jednoduše zobrazit tak, že klepnete vpravo nahoře na ikonu profilu, a poté z menu vyberete možnost Vaše časová osa. Zde je možné se přepínat mezi jednotlivými dny a přesně si zobrazit, kde se vaše dítě nacházelo a kudy přesně cestovalo. Případně se můžete přihlásit ke Google účtu vašeho dítěte na počítači či Macu, a poté přejít na stránku timeline.google.com, kde si data můžete prohlédnout také.

3. Je to jednodušší s FamiGuard Pro

Bohužel, jak jste se výše mohli dočíst, tak sledování historie polohy na iPhonu má skrze uvedené způsoby vždy nějaké nevýhody. FamiGuard Pro for iOS to však umí bez jakýchkoliv problémů. Je navíc třeba zmínit, že sledování historie polohy není vše, co aplikace FamiGuard Pro umí – ve skutečnosti toho je mnohem více. Prakticky se dá říci, že díky této aplikaci můžete získat kompletní vzdálený přístup k telefonu svého dítěte. Můžete tak snadno sledovat data z iPhonu z více než 20 aplikací – například SMS ve Zprávách, WhatsApp, WeChat, LINE, Viber, QQ, Kik a data ze sociálních sítí. Problémem není ani prohlížení dat a zpráv, které byly smazané. Konkrétně si můžete prohlédnout také soubory v podobě fotografií, videí, hlasových nahrávek, připomínek, poznámek atd. K dispozici je také prohlížení historie Safari a záložek, díky čemuž můžete zjistit, o co se vaše dítě zajímá. Pro žádnou z uvedených akcí nepotřebujete žádný speciální přístup (root), stačí pouze aplikace FamiGuard Pro.

FamiGuard Pro for iOS stáhnete zde

dashboard-famiguard-pro-android

Jak použít FamiGuard Pro pro zobrazení historie polohy vašeho dítěte

Prvně je samozřejmě nutné FamiGuard Pro zakoupit, a poté se přihlásit. Jakmile tak učiníte, tak přejděte na vašem profilu do sekce My Products, kde se vám zobrazí veškeré objednávky. Následně klepněte na tlačítko Setup Guide a přesně se držte instrukcí, které se zobrazí, abyste správně dokončili konfiguraci. V dalším kroku stáhněte program do cílového počítače z dané webové stránky. Poté aplikaci nainstalujte a povolte jí přístup ke všem potřebným typům souborů, abyste s ní mohli pracovat. Existují dva způsoby, pomocí kterých lze následně polohu sledovat a také získat přístup k datům, a to buď pomocí USB kabelu, anebo prostřednictvím připojení Wi-Fi, kdy na dálku zálohujete všechna data iPhonu, a poté si je zobrazíte. Nakonec stačí přejít do webového rozhraní FamiGuard, kde již polohu v sekci Dashboard nebo Location History najdete.

Je také k dispozici pro Android

Je nutné zmínit, že aplikaci FamiGuard můžete využít také na telefonech s Androidem. Konkrétně FamiGuard Pro for Android umí například hlídat více než 30 aplikací, snadno prohlížet soubory telefonu, sledovat polohu, aniž by o tom dotyčný věděl věděli, a dokonce nastavit tzv. geo-fence, který vás upozorní na to, když cílový telefon vstoupí nebo opustí vámi zvolenou oblast. Přístupné je také nahrávání hovorů, pořizování snímků obrazovky a skryté pořizování klasických fotografií. Android je o mnoho více otevřený systém, takže nabízí i více možností pro sledování. Veškeré sledování probíhá s nemožností odhalení, což je opět velké plus – data můžete sledovat kdykoli a vaše dítě se o tom jednoduše nedozví. Aplikaci FamiGuard Pro stačí jednoduše na telefonu s Androidem nastavit, a poté už sledovat historii polohy i aktuální polohu zařízení přímo z ovládacího centra na webu. Stačí se pouze zaregistrovat, zakoupit aplikaci a poté ji jednoduše nastavit s tím, že poté získáte přístup ke všem datům.

 

Závěr

Chcete-li sledovat polohu vašeho dítěte na iPhone, tak můžete využít několik různých postupů, které jsme si ukázali v rámci tohoto článku. Nejjednodušší to je ale na Androidu, kde lze pro sledování polohy využít skvělou aplikaci FamiGuard Pro. Ta je ale určená všeobecně pro sledování činnosti uživatele a dokáže zobrazit nejen polohu, ale například také zprávy a mnoho dalších dat a informací, což se u dítěte v dnešní době zkrátka hodí. Díky FamiGuard Pro budete mít jistotu toho, že vaše dítě bude v bezpečí, jelikož budete schopni sledovat jeho polohu a zjistit kde se zrovna nachází, takže bude možné případně rychle zasáhnout. Máte-li děti a chcete jejich polohu sledovat, určitě FamiGuard Pro vyzkoušejte.

.