Zavřít reklamu
iWant

Jak v iOS 10 odstranit nutnost mačkat tlačítko pro odemčení iPhonu

iWant

iOS 10, nový operační systém pro mobilní zařízení od Applu, přináší skutečně mnoho změn. Některé jsou zanedbatelné, některé naopak velice výrazné. Právě do druhé kategorie se řadí nový systém při odemykání. Zmizela totiž funkce Slide to Unlock, která byla nahrazena nutným stisknutím tlačítka Home. V rámci iOS 10 však existuje možnost vrátit se alespoň částečně k původnímu systému.

Rozboření dlouholetých návyků, na které si uživatelé musejí v iOS 10 zvykat, jsme podrobně rozebrali v naší velké recenzi iOS 10. Díky různým novinkám funguje úplně jinak uzamčená obrazovka, na které lze nově provádět mnohem více operací, a tak padlo za oběť i ikonické odemykání přejetím prstu po displeji. Nově je zapotřebí telefon odemknout přiložením prstu na tlačítko Home (Touch ID) a následně ho ještě zmáčknout. Až pak se ocitnete na hlavní ploše s ikonami.

Apple se touto metodou snaží přinutit uživatele k tomu, aby využívali nové rozhraní widgetů na uzamčené obrazovce a možnosti rychle reagovat na příchozí notifikace. Mnoho uživatelů si však v prvních dnech po nainstalování iOS 10 stěžuje, že si na nový odemykací systém nemohou zvyknout. S tím ovšem zřejmě v Applu počítali.

unlock-navod

V Nastavení iOS 10 se nachází možnost fungování tlačítka Home při odemykacím mechanismu upravit. Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Tlačítko plochy můžete zatrhnout možnost Aktivovat přiložením prstu (Rest Finger to Open), která zajistí, že pro odemčení iPhonu nebo iPadu na iOS 10 bude stačit prst k tlačítku Home jen přiložit, a již ho nebude třeba mačkat.

Je nutné zmínit, že tato možnost je k dispozici pouze pro iPhony a iPady s Touch ID. Kdo má navíc iPhony 6S, 7 nebo SE, má v iOS 10 možnost nechávat si rozsvítit displej iPhonu, jakmile ho vezmou do ruky. Potom v případě aktivování výše zmíněné možnosti nemusí uživatel pro to, aby se dostal na hlavní obrazovku, mačkat vůbec žádné tlačítko, stačí jen po rozsvícení přiložit prst pro jeho ověření.