Zavřít reklamu

Už minulý pátek Apple přislíbil, že tento týden vydá iOS 12.1.4, který opraví kritickou bezpečnostní chybu sužující skupinové FaceTime hovory. Jak společnost slíbila, tak se také stalo a nová sekundární verze systému v podobě aktualizace před malou chvílí vyšla pro všechny uživatele. Společně s tím vydal Apple také doplňkovou aktualizaci macOS 10.14.3, která řeší stejný problém.

Nový firmware si můžete stáhnout v Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru. Instalační balíček je v případě iPhonu X velký pouhých 89,6 MB, což jen dokazuje, o jak minoritní aktualizaci se jedná. Samotný Apple pak v poznámkách uvádí, že update přináší důležité aktualizace zabezpečení a je doporučen všem uživatelům.

V případě macOS pak aktualizaci naleznete v Předvolby systému –> Aktualizace softwaru. Zde doplňková aktualizace čítá velikost 987,7 MB.

O vážné bezpečnostní chybě ve FaceTime informovaly zahraniční weby poprvé na začátku minulého týdne. Zranitelnost spočívala v tom, že skrze skupinové hovory bylo možné odposlouchávat druhé osoby bez jejich vědomí. Mikrofon byl totiž aktivní už při vyzvánění, nikoli až po přijetí hovoru. Apple tak okamžitě službu deaktivoval na straně svých serverů a přislíbil její brzkou opravu.

Chybu jako první objevil teprve 14letý mladík, který se na ni snažil opakovaně upozornit přímo Apple. Společnost však na žádné z jeho upozornění nereagovala, a tak nakonec chlapcova matka upozornila zahraniční weby. Až po medializaci začal Apple konat. Následně se rodině omluvil a za objev přislíbil chlapci odměnu z Bug bounty proramu.

iOS 12.1.4 FB
.