Zavřít reklamu

Společnost Apple zavedla v nových verzích svých operačních systémů řadu novinek u svých nativních aplikací, a nevynechala ani Připomínky. Ty nově nabízí kromě jiného také možnost zobrazení úkolů a seznamů úkolů ve sloupcovém zobrazení ve stylu Kanban. Jak toto zobrazení aktivovat na Macu?

Kanban je název, označující specifický způsob zobrazení úkolů. Název pochází z japonštiny a dal by se velmi volně přeložit jako karta či cedule. V kontextu produktivity představuje kanban efektivní rozmístění seznamů úkolů tak, abyste vše mohli efektivně splnit, a byli také motivováni ke splnění vašich úkolů.

Jak v Připomínkách na Macu používat Kanban zobrazení

Pokud na Macu (ale samozřejmě také na iPhonu či iPadu) přepnete do zobrazení Kanban, uvidíte úkoly v několika sloupích vedle sebe. Ty můžete využít například tak, že úkoly v rámci jednoho projektu budete v průběhu procesu přesouvat ze sloupečku „Ke splnění“ do sloupečku „V procesu“ a následně do „Splněno“.

  • Na Macu spusťte nativní Připomínky a vlevo klikněte na možnost vytvoření nového seznamu.
  • Pojmenujte a upravte seznam a klikněte na OK vpravo dole.
  • Pravým tlačítkem klikněte na seznam a zvolte Nový oddíl.
  • Oddíl pojmenujte.
  • Nyní na liště nabídek v horní části obrazovky Macu klikněte na Zobrazení -> Sloupce.

Nyní můžete začít přidávat další nové sloupce a libovolně je pojmenovávat. Jednotlivé úkoly můžete samozřejmě přesouvat libovolně z jednoho sloupce do druhého.

.