Zavřít reklamu

Vzpomínáte si ještě na nativní aplikaci Lístečky? Tento nástroj, ač polozapomenutý, je součástí operačního systému macOS. Chtěli byste jej zkusit opět používat? Máme pro vás stručný návod na to, jak na Macu používat Lístečky.

Lístečky je aplikace pro macOS, která vám pomůže sledovat určité věci. Zde se dozvíte, jak tuto praktickou aplikaci pro zvýšení produktivity používat na vašem Macu.

Jak na Macu používat Lístečky

Operační systém macOS nabízí spoustu funkcí a aplikací pro zvýšení produktivity, které uživatelům zjednodušují úkoly a pracovní postupy. Jedním z významných příkladů je nativní aplikace Lístečky. Přestože je tato aplikace poměrně jednoduchá, může uživatelům pomoci udržet si přehled o důležitých nápadech.

  • Z Finderu -> Aplikace nebo přes Spotlight spusťte aplikaci Lístečky.
  • Automaticky se vám vytvoří první lísteček.
  • Na liště v horní části obrazovky vašeho Macu můžete přizpůsobit podrobnosti, jako je velikost písma, styl, barva a spousta dalších.

Dokud u aplikace nevynutíte ukončení, budou lístečky neustále viditelné na ploše vašeho Macu. Jejich pozici můžete měnit přetažením za pomoci myši či trackpadu, záznamy z Lístečků můžete také exportovat do nativních Poznámek, a to přes Soubor -> Exportovat vše do Poznámek. Lístečky na Macu představují jednoduchou, ale efektivní cestu k pořizování poznámek, připomínek a dalších záznamů, které potřebujete mít při práci na vašem počítači neustále na očích.

.