Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří nespadli do rukou Apple Music, ale stále používáte na streamování hudby Spotify, tak mám pro vás jeden zajímavý návod. Určitě jste si všimli, že u některých populárnějších umělců se po rozkliknutí skladby spustí video ve smyčce. Samozřejmě video vypadá skvěle, avšak bohužel můžete přijít o zobrazení textu písně pomocí portálu Genius a v případě, že využíváte Spotify na datech, tak vám tato videa mohou ubrat část vašeho datového limitu. V tomto návodu se tedy společně podíváme na to, jakým způsobem můžete na Spotify zakázat přehrávání těchto videí, které se u skladeb zobrazují.

Jak ve Spotify zakázat přehrávání videí u skladeb

Na vašem iPhonu či iPadu otevřete aplikaci Spotify. Jakmile tak učiníte, tak se v dolním menu přesuňte do sekce Domů. Poté v pravém horním rohu obrazovky rozklikněte ikonu ozubeného kolečka, čímž se dostanete do předvoleb služby Spotify. Zde rozklikněte sekci s názvem Přehrávání (třetí seshora), a poté sjeďte na samotný spodek této sekce. Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali funkci s názvem Canvas. Spotify tyto videa popisuje jako ve smyčce se zobrazující krátké vizuální materiály ke skladbám.

V aplikaci Spotify jsme se v poslední době dočkali mnohých vylepšení. Apple Music oproti Spotify vždy vedlo v tom, že podporovalo hlasové příkazy od Siri. Pokud jste si tedy chtěli ve Spotify přepnout nějakou skladbu, či spustit hudbu, tak jste museli složitě vytahovat iPhone a zde udělat, co potřebujete. To už je však nyní minulostí, jelikož se Spotify dočkalo podpory hlasové asistentky Siri. Dá se tak říct, že v případě funkcí se Spotify dotáhlo na Apple Music. Více o podpoře Siri v rámci Spotify si můžete přečíst ve článku, které přikládám níže.

spotify canvas

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.