Zavřít reklamu

Spotify patří u majitelů iPhonů i iPadů mezi velmi oblíbené hudební streamovací aplikace. Jeho používání je opravdu velice snadné, přesto se ale hodí znát pár triků a tipů, které vám zlepší zážitek z poslechu, sestavování playlistů a přehrávání hudby. V dnešním článku vám představíme čtveřici tipů pro ještě lepší využívání Spotify v iOS.

Nechte to na náhodě

Nemáte zrovna chuť poslouchat konkrétní album nebo seznam skladeb? Můžete ve Spotify využít možnosti poslechu rádia nebo automatických výběrů s názvem “This Is…”. Stačí jen do vyhledávacího pole v aplikaci zadat jméno vybraného interpreta – zobrazí se vám kromě jiného playlist “This Is [název interpreta]”, ve kterém najdete výhradně skladby od daného umělce, nebo Rádio, které vám přehraje nejen hudbu vybraného interpreta, ale i další skladby v podobném stylu.

Spolupráce na playlistech

Seznamy skladeb jsou skvělá věc – a nemusíte je tvořit výhradně vy sami. Pokud byste si v aplikaci Spotify na iPhonu chtěli vytvořit seznam skladeb, které jste poslouchali s kolegy na posledním večírku, nebo třeba s přáteli na dovolené, můžete vytvořit takzvaný společný playlist. Začněte vytvářet seznam skladeb a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku postavy se znaménkem “+”. Klepněte na Označit jako společný a poté v menu vyberte Zkopírovat odkaz. Po klepnutí na tři tečky pod názvem playlistu můžete playlist označit jako veřejný nebo odebrat status společného playlistu.

Přepínejte mezi zařízeními

Máte aplikaci Spotify nainstalovanou na více vašich zařízeních? Pak můžete využít funkce, v jejímž rámci lze snadno a rychle přepínat přehrávání mezi počítačem, telefonem nebo třeba tabletem. Je zapotřebí, aby bylo Spotify spuštěné na zařízení, na kterém ho chcete přehrávat, a abyste byli na všech svých zařízeních přihlášeni ke stejnému účtu. Poté stačí už jen při přehrávání klepnout na symbol zařízení a vybrat místo, na kterém chcete skladbu přehrávat.

Přizpůsobení na maximum

Aplikace Spotify pro iOS nabízí široké možnosti přizpůsobení na mnoha frontách. Když klepnete na ikonku svého profilu (na domovské obrazovce vpravo nahoře), můžete aktivovat například funkci Data Saver pro úsporu dat, povolit nebo zakázat explicitní výrazy, nastavit kvalitu přehrávané hudby, propojit Spotify s Google Maps nebo navigací ve vašem iPhonu a mnoho dalšího.

.