Zavřít reklamu

Pokud byste se dnes téměř s kýmkoliv bavili o poslechu hudby, tak zajisté bude vědět, co je to Spotify. Tato aplikace je mezi uživateli čím dál tím více populární a v dohledné době nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla razantně změnit. V dnešním článku se zaměříme na několik triků, které vám s používáním švédské streamovací služby pomohou.

Streamování pomocí Apple Watch

Spotify se vždy pyšnilo svou multiplatformností, majitelé jablečných hodinek se však dočkali až v listopadu 2018, kdy zde navíc aplikace fungovala pouze jako ovladač hudby. Několik týdnů nazpět však byla do služby v tichosti implementována podpora streamování hudby z Apple Watch s připojenými Bluetooth sluchátky. Abyste streamování spustili, tak nejprve připojte vaše hodinky k internetu nebo je mějte v dosahu iPhonu s aktivním internetovým připojením. Dále spusťte Spotify na hodinkách a na obrazovce s přehrávačem klepněte na ikonu zařízení. Zde již stačí odklepnout možnost Apple Watch. Pokud nemáte připojena Bluetooth sluchátka, streaming vám fungovat nebude, naopak jak jsem již zmiňoval výše, v případě, že jste vzdáleni od vašeho telefonu, ale hodinky jsou připojeny k WiFi síti, hudbu si na vašem zápěstí užijete.

Rodinný playlist

Jestliže máte aktivované Spotify s více lidmi a používáte rodinné předplatné, jistě vám služba nabídnula, abyste se přidali do rodinného playlistu. To však nemusí být každému po chuti, jelikož nechce, aby například jeho rodiče, sourozenci či kamarádi viděli, co konkrétně poslouchá. Ve chvíli, kdy jste se v minulosti do playlistu přihlásili omylem a potřebujete z něj vystoupit, tak jej stačí rozkliknout, klepnout na ikonu tří teček a nakonec kliknout na ikonu Odejít z playlistu Family Mix.

Úprava profilu

Pokud je váš profil veřejný, je minimálně vhodné jej udržovat aktuální. Jestliže chcete upravit informace jako je věk či e-mailovou adresu, přesuňte se na stránky společnosti Spotify, přihlaste se a rozbalte sekci Profil, kde už stačí rozkliknout Upravit profil. Pro přidání profilové fotografie je nejjednodušší cesta v aplikaci, kdy se stačí přesunout na do Nastavení, kde klepněte na váš profil nahoře a nakonec klepněte na Upravit profil. Zde se vám zobrazí možnost pro přidání profilové fotografie.

Sledování přátel

Na Spotify je také možné sledovat, co poslouchají ostatní lidé a přidávat si je do přátel, čímž se následně můžete inspirovat k výběru vlastní hudby. Pokud máte vybraného konkrétního člověka, který Spotify používá, stačí si jeho profil vyhledat, rozkliknout a nakonec klepnout na Sledovat. Ještě jednodušší cesta ke spojení se s přáteli je, jestliže máte službu propojenou s Facebook účtem. Stačí klepnout na ikonu nastavení, poté na váš profil a nakonec na ikonu tří teček vpravo nahoře, kde vyberte možnost Najít přátele. Zobrazí se seznam přátel na Facebooku, kteří mají Spotify s touto sociální sítí také propojené.

Poslech rádií umělců či skladeb

Jestli vás nějaká píseň či interpret zaujal a chcete, aby vám Spotify nabídnulo hudbu podobného žánru, postup je opět velmi jednoduchý. Pro otevření rádia podobného vybrané skladbě u ní klepněte na ikonu tří teček, a poté vyberte Přejít na rádio, pokud chcete poslouchat rádio určitého umělce, stačí jej pouze rozkliknout a opět vybrat ikonu Přejít na rádio.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A umí to takovou věc, jako že si pamatuje poslední přehrávanou skladbu v každém playlistu?..a když se přepnu do jiného, budu pokračovat tam, kde jsem přestal?

celý text

Čtěte více.