Zavřít reklamu

Kromě toho, že Apple před pár týdny vydal pro veřejnost systém iOS 16, tak jsme se dočkali také vydání watchOS 9 pro Apple Watch. Samozřejmě se aktuálně více mluví právě o novém iOS, který nabízí o mnoho více novinek, rozhodně se ale nedá říct, že by systém watchOS 9 nepřinášel nic nového – i zde je nových funkcí dost. Jak už to tak ale po některých aktualizacích bývá, tak se najde hrstka uživatelů, která má problém s výdrží baterie. Pokud jste si tedy na Apple Watch nainstalovali watchOS 9 a od té doby vám na jedno nabití vydrží o mnoho méně, tak v tomto článku najdete 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Režim nízké spotřeby

Na iPhonu či třeba Macu můžete pro zvýšení výdrže baterie aktivovat režim nízké spotřeby, který většinu práce udělá za vás. Na Apple Watch však tento režim dlouhodobě nebyl k dispozici, dobrou zprávou však je, že ve watchOS 9 jsme se ho konečně dočkali. Aktivovat ho můžete velmi jednoduše tak, že otevřete ovládací centrum, a poté klepnete na prvek s aktuálním stavem baterie. Pak už jen stačí dole přepínačem aktivovat Režim nízké spotřeby. Tento nový režim nahradil původní Rezervu, kterou nyní můžete spustit tak, že Apple Watch vypnete, a poté je zapnete podržením digitální korunky – jiným způsobem aktivovat nelze.

Úsporný režim pro cvičení

Kromě toho, že je ve watchOS k dispozici režim nízké spotřeby, tak můžete využít také speciální úsporný režim pro cvičení. Pokud provedete aktivaci úsporného režimu, tak při chůzi a běhu přestanou hodinky sledovat a zaznamenávat srdeční aktivitu, což je relativně náročný proces. V případě, že během dne chodíte či běháte s Apple Watch hned několik hodin, tak právě senzor srdeční aktivity může výdrž výrazně zkrátit. Pro aktivaci úsporného režimu stačí přejít do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Cvičení a zde zapněte funkci Úsporný režim.

Deaktivace automatického probuzení displeje

Existuje několik způsobů, jak můžete na jablečných hodinkách rozsvítit displej. Konkrétně ho můžete rozsvítit například klepnutím, dále také pootočením digitální korunky. Asi nejčastěji však uživatelé využívají automatické probuzení displeje po zvednutí zápěstí směrem nahoru. Tato funkce je velmi užitečná, problém je ale v tom, že čas od času může dojít ke špatnému rozpoznání pohybu a displej Apple Watch se aktivuje i v nevhodnou chvíli. A vzhledem k tomu, že je displej velmi náročný na baterii, tak každé takové probuzení může výdrž snížit. Pro zachování nejdelší výdrže tak můžete provést deaktivaci této funkce, a to přejitím do aplikace Watch, kde pak rozklikněte Moje hodinky → Zobrazení a jas vypněte Probudit zvednutím zápěstí.

Manuální snížení jasu

Zatímco takový iPhone, iPad či Mac si díky senzoru okolního světla může jas displeje regulovat, tak u Apple Watch tohle neplatí. Zde je jas nastaven napevno a žádným způsobem se nemění. Málokdo ale ví o tom, že si uživatelé mohou ručně nastavit tři intenzity jasu displeje Apple Watch. Samozřejmě platí, že čím nižší intenzitu uživatel nastaví, tak tím více prodlouží výdrž na jedno nabití. Pokud byste chtěli jas vašich Apple Watch upravit, tak na nich stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas. Pro snížení jasu už zde jen stačí (opakovaně) klepnout na ikonu menšího sluníčka.

Vypnutí sledování srdeční aktivity

Jak už jsem zmínil výše, tak vaše Apple Watch mohou (nejen) při cvičení sledovat vaši srdeční aktivitu. Sice díky tomu získáte zajímavá data a případně vás hodinky mohou upozornit na nějaký srdeční problém, avšak obrovskou nevýhodou je vyšší spotřeba baterie. Pokud tedy sledování srdeční aktivity nepotřebujete, jelikož jste si stoprocentně jistí, že je vaše srdce v pořádku, popřípadě pokud Apple Watch využíváte čistě jako prodlouženou ruku iPhonu, tak ho můžete kompletně deaktivovat. Stačí přejít do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Soukromí a zde aktivujte možnost Srdeční tep.

.