Zavřít reklamu

V případě, že vlastníte jablečné hodinky Apple Watch, tak jistě víte, že v rámci jejich operačního systému watchOS není k dispozici domovská obrazovka tak, jak ji známe například z iPhonu či iPadu. Domovská obrazovka s aplikacemi se vám zobrazí poté, co na odemknutých hodinkách stisknete digitální korunku. Ve výchozím nastavení se obrazovka s aplikacemi zobrazuje v tzv. mřížce. Ne každému uživateli musí výchozí nastavení nutně vyhovovat. Pojďme se proto podívat, jak jej můžete změnit.

Změna seřazení aplikací

Zobrazení v mřížce, které připomíná včelí plástev (v angličtině se zobrazení nazývá honeycomb), je nastaveno ve výchozím nastavení. Pokaždé, když na vaše Apple Watch nainstalujete novou aplikaci, tak se její ikona zobrazí jakožto další v pořadí, a to dál a dál od středu. Pokud byste chtěli seřazení ikon v mřížkovém zobrazení změnit, tak je postup velmi jednoduchý. Stačí, abyste se na vašem iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárované, přesunuli do aplikace Watch. Poté, co tak učiníte, se v dolním menu ujistěte, že se nacházíte v sekci Moje hodinky. Zde poté stačí sjet o kousek níže a klepnout na možnost Uspořádání aplikací. Zobrazí se vám obrazovka s rozložením aplikací na vašich Apple Watch. Zde už stačí jednoduše prstem aplikace posouvat a seřadit si je tak, jak budete potřebovat.

Změna kompletního zobrazení

Osobně mi zobrazení v mřížce vůbec nevyhovuje. Dle mého názoru je opravdu velmi chaotické a než nějakou aplikaci najdu, tak uběhne několik dlouhých sekund. Možná si říkáte, že je škoda, že v rámci watchOS nelze zobrazení obrazovky s aplikacemi změnit. Co když vám ale řeknu, že tato možnost existuje a bude většině uživatelům zcela jistě vyhovovat? Mřížku totiž můžete jednoduše nahradit za klasický abecední seznam. Pokud jej chcete aktivovat, tak se na vašich Apple Watch přesuňte na obrazovku s aplikacemi, a poté silně prstem zatlačte na displej. Zobrazí se vám dvě možnost zobrazení – buď Mřížka, anebo Seznam. Pokud chcete zobrazit abecední seznam aplikací, tak z menu zvolte Seznam. Stejným způsobem se poté můžete vrátit na zobrazení mřížky, pokud vám seznam nebude vyhovovat.

.