Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění okolo Facebooku, tak už jste dost možná postřehli, že stejnojmenná společnost už před několika týdny oznámila redesign jak webového rozhraní, tak také mobilní aplikace. Zhruba před dvěma týdny si mohli uživatelé Facebooku nový vzhled vyzkoušet – stačilo přejít do nastavení, kde jste jej mohli aktivovat. Nový design je o mnoho jednodušší, modernější, ale ze všeho nejhlavněji – obsahuje možnost aktivace tmavého režimu, chcete-li Dark Mode.

Před několika málo minutami Facebook nový design oficiálně spustil, a to globálně – tedy pro všechny uživatele. Se starým designem webového rozhraní Facebooku se tedy můžete pomalu rozloučit, jelikož jej začíná nahrazovat nový design. Bohužel je však momentálně nový design k dispozici jen v určitých prohlížečích – z vlastní zkušenosti mohu potvrdit Google Chrome. Pokud patří mezi váš primární prohlížeč Safari, tak si bohužel budete ještě nějakou dobu muset počkat. Podle dostupných informací by se ale Safari mělo nového vzhledu webového rozhraní Facebooku dočkat co nevidět. V případě, že se vám nový design po přihlášení nezobrazí, tak vpravo nahoře klepněte na malou šipku a z menu vyberte možnost Přepnout na nový Facebook. Nový design je sice k dispozici globálně, ale může ještě nějakou dobu trvat, než se dostane ke všem uživatelům.

Nový vzhled vás po přihlášení na Facebook ihned přivítá uvítací obrazovkou, na které vám sdělí pár informací o novém vzhledu. Jakmile klepnete na tlačítko Další, tak už si můžete vybrat, zdali chcete využít světlý anebo zbrusu nový tmavý režim. Bohužel však musíme potvrdit, že režimy lze prozatím na Facebooku přepínat pouze manuálně. Webové rozhraní Facebooku tedy nebere v potaz nastavení vašeho macOS zařízení, což se, doufejme, taktéž co nejdříve změní. Pokud byste chtěli později režimy přepnout, tak stačí v pravé horní části rozhraní Facebooku klepnout na malou šipečku. Po kliknutí se zobrazí menu, ve kterém můžete pomocí přepínače Tmavý režim (de)aktivovat. Zarytí jablíčkáři, kteří využívají Safari, si bohužel musí na podporu nového designu v tomto prohlížeči počkat. Doufejme, že se Facebook umoudří, a nový deisgn webového prostředí uvolní na Safari co možná nejdříve.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    FB funguje čim dál tím hůře. každá „moderní“ aktualizace ho k tomu akorat víc přiblíží.. nový chat je opravdu otřesný.

    jak se to dělá vubec to nemáš zepsané třeba jakou poslední aktualizici facebooku i třeba poslední verzi googlu a tak a stejně mě to nejde tak že tak ale stejně se na to nepodíváš tak že tak.

    Zpočátku se mi zdál noční režim opravdu odpočívající pro oči na Pc, ale po dvou dnech jsem se vrátila k původní verzi. Nějak jsem se v ní ztrácela a některé čerstvě vložené příspěvky se mi ani nezobrazovaly. Ale snad si najde tmavá verze i své příznivce.

celý text

Čtěte více.