Zavřít reklamu

Jak si vytvořit vyzváněcí tón z oblíbené skladby v iTunes či přímo ve vašem iPhonu s pomocí hudební aplikace GarageBand?

iTunes

K této verzi vytvoření vyzváněcího tónu budete potřebovat počítač a iTunes s hudební knihovnou (respektive skladbou, kterou chcete použít). Později bude potřeba USB kabel k připojení iPhonu k počítači.

Krok 1

Vyberte si skladbu z vaší hudební knihovny v iTunes, kterou chcete použít pro svůj vyzváněcí tón. Pro otevření podrobnější nabídky dané skladby zvolte možnost Informace, která je dostupná po klepnutí pravého tlačítka myši na skladbu, popřípadě přes nabídku Soubor nebo přes klávesovou zkratku CMD+I. Následně pak přejděte na sekci Volby.

Krok 2

Ve Volbách si nastavíte začátek a konec vyzvánění. Vyzváněcí tón má mít délku 30 až 40 vteřin, tudíž si vyberete tu část, kterou chcete použít. Po zvolení počátečního a konečného úseku se vám odškrtnou daná políčka a vy stisknete tlačítko OK.

iTunes_ringtone_screen1
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 3

I když to na první pohled není vidět, skladba je nyní uložena ve vámi zvolené délce, takže pokud ji spustíte, bude se přehrávat pouze její vymezený úsek. Za předpokladu, že je skladba ve formátu MP3, označte ji, zvolte Soubor a možnost Vytvořit verzi pro AAC. Během okamžiku se vytvoří skladba pod totožným názvem, avšak již ve formátu AAC a pouze o délce, kterou jste ohraničili původní píseň ve formátu MP3.

iTunes_ringtone_screen2
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Po tomto kroku nezapomeňte jít zpět do podrobnější nabídky původní skladby (Informace > Volby) a nastavte ji zpět její původní délku. Vyzvánění totiž budete vytvářet z AAC verze této skladby a zkrácení původní písně již postrádá smysl.

Krok 4

Nyní opustíte iTunes a přejdete v počítači do složky Hudba > iTunes > iTunes Media > Music, kde najdete interpreta, od kterého jste vybrali skladbu za účelem vytvoření vyzváněcího tónu.

Krok 5

Pro vytvoření vyzváněcího tónu je nutné manuálně změnit koncovku vaší zkrácené skladby. Koncovku .m4a (.m4audio), kterou bude skladba aktuálně mít, je nutné přepsat na .m4r (.m4ringtone).

iTunes_ringtone_screen3
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 6

Vyzváněcí tón ve formátu .m4r nyní zkopírujete do iTunes (přetáhněte ho do okna iTunes, nebo ho v iTunes jednoduše otevřete). Jelikož se jedná o vyzváněcí tón, respektive zvuk, tak nebude uložen do hudební knihovny jako takové, ale do sekce Zvuky.

Krok 7

Následně připojíte iPhone k počítači a vybraný zvuk (vyzváněcí tón) synchronizujete s vaším zařízením. Tón poté naleznete v iPhonu v Nastavení > Zvuk > Vyzvánění, odkud si jej můžete nastavit jako vyzvánění.


GarageBand

K tomuto postupu budete potřebovat pouze svůj iPhone a v něm iOS aplikaci GarageBand a lokálně uloženou píseň, ze které budete chtít vytvořit vyzvánění.

Krok 1

Stáhněte si GarageBand z App Storu. Aplikace je zdarma v případě, že je vaše zařízení natolik nové, že jste ho koupili s přednastaveným iOS 8. Jinak stojí 5 dolarů. Ujistěte se, že máte v iPhonu dostatek volného prostoru, jelikož GarageBand zabírá v závislosti na zařízení okolo 630 MB. Pokud máte GarageBand již stáhnutý a nainstalovaný, tak jej otevřete.

Garage_band1
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 2

Po otevření GarageBandu vyberte stisknutím ikonky „+“ v levém horním rohu libovolný instrument (například Drummer).

Garage_band2
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 3

Jakmile se dostanete na hlavní obrazovku tohoto instrumentu, klikněte na tlačítko Zobrazení stop v levé části horní lišty.

Krok 4

Po najetí do tohoto rozhraní stop zvolte tlačítko Prohlížeč smyček v pravé části horní lišty a vyberte sekci Hudba, kde zvolíte skladbu, ze které chcete udělat vyzvánění. Zvolení skladby provedete podržením prstu na dané skladbě a následným nabízeným přetáhnutím do rozhraní stop.

Garage_band7
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 5

Jakmile bude vybraná skladba v tomto rozhraní, vymažte zvuk předchozího instrumentu (v našem případě Drummeru) podržením prstu na vyznačeném regionu melodie.

Krok 6

Klikněte na malou ikonku „+“ v pravé horní části obrazovky (pod hlavní lištou) a nastavte si délku úseku vybrané skladby.

Garage_band8
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 7

Po nastavení délky úseku stiskněte tlačítko šipky v levé části horní lišty a uložte editovanou skladbu do svých skladeb (Moje skladby).

Garage_band10
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Krok 8

Přidržením prstu na ikoně uložené skladby vám horní lišta nabídne možnosti, co se skladbou dělat. Zvolte první ikonu v levé části horní lišty (tlačítko pro sdílení), klikněte na sekci Vyzvánění a zvolte možnost Exportovat.

Garage_band12
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín
Garage_band13
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Poté, co bude skladba (respektive vyzváněcí tón) exportována úspěšně, stiskněte tlačítko Použít zvuk jako… a vyberete si, na co jej chcete využívat.

Garage_band14
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín
Zdroj: iDropNews

Diskuze k článku

  Co to tam je v docku za ikonu? FB Messenger jako aplikace pro OS X?

  Ty kokso to je zlozite jak fraz.

  Největší sranda je, když máte 40s verzi skladby před nahráním do telefonu změnit za zkonvertovanou plnou písničku v rámci filesystému (stejný název, stejný formát), iTunes Vám pak do telefonu vrazí klidně i 3 minutový vyzvánění, ale pst, Apple o tom ještě asi neví, funguje to i teď na iOS 9 :-)

  Pozor, zazálohujte si 40s verzi, iTunes časem přijdou na to, že ten soubor za tím nemá 40s a pak už ho nechtějí s iPhonem synchronizovat :-)

  Zdravím, můžete to prosím trochu rozepsat? Krok za krokem? Nějak jsem to nechytil, jak tam dostat klidně i ty 3 min vyzvánění. Díky

  Dobrý den,
  odkaz https://www.dropbox.com/s/6pfm… hlásí, že je expirován.

  Můžete mi prosím poslat návod na můj email? Už se tím trápím druhý den a nejsem schopen jedinečnou skladbu do telefonu dostat. Skladba má asi půldruhé minuty.

  Děkuji

celý text

Čtěte více