Zavřít reklamu

V hudební streamovací službě Spotify se čas od času objeví nová, zajímavá funkce. Jedna z posledních novinek je sice nenápadná, ale spoustě uživatelům jistě pomůže. Jedná se o možnost vyhledávání skladeb na základě zadání části jejich textu do vyhledávacího pole. Pokud se vám někdy stalo, že jste slyšeli zajímavou píseň, ale namísto názvu si pamatujete například jen část refrénu, Spotify vám pomůže ji najít a přidat si ji do knihovny.

Společnost Spotify zmíněnou funkci přidala bez jakéhokoliv výraznějšího oznámení v médiích. Funkce vyhledávání podle textu je dostupná v mobilní aplikaci Spotify pro zařízení s operačním systémem iOS, Android, a také pro desktopovou verzi aplikace Spotify. Vyhledávání ve Spotify podle úryvku z textu skladby je opravdu jednoduché – stačí spustit aplikaci Spotify a do vyhledávací pole zadat příslušný text. Postupně se vám začnou zobrazovat odpovídající výsledky – u těch, které byly nalezeny na základě textu skladby, naleznete pod názvem skladby popisek Shoda v textu skladby. Pro ještě lepší filtrování výsledků zajeďte v jejich seznamu až zcela dolů a klepněte na Zobrazit všechny skladby. Objeví se vám seznam nalezených skladeb, přičemž na prvních místech ve výsledcích vyhledávání by se měla nacházet skladba s nejpřesnější shodou v textu. Po klepnutí na tři tečky napravo od názvu skladby můžete provést další akce, jako je přidání do playlistu, do knihovny, do fronty, nebo třeba zobrazení alba, na kterém se nalezená skladba nachází.

Jaké další tipy vám zpříjemní používání aplikace Spotify?

  • Spotify vám umožňuje propojení s jinými aplikacemi, včetně Google Maps. V mobilní verzi své aplikace Spotify spusťte Nastavení a klepněte na Připojení k aplikacím. Zde poté stačí vybrat aplikace, které chcete propojit se Spotify.
  • Omylem jste smazali některý ze svých seznamů skladeb a chtěli byste ho vráti zpátky? Spusťte webovou verzi Spotify, přihlaste se ke svému účtu a v pravém horním rohu klikněte na ikonku svého profilu. Klikněte na Účet a v panelu na levé straně zvolte Obnovit playlisty.
  • Mobilní verze aplikace Spotify nabízí užitečný ekvalizér. Jak ho najít? V pravém horním rohu na hlavní stránce aplikace Spotify klepněte na ikonku nastavení a v menu zvolte Přehrávání. V menu zvolte Ekvalizér a upravte přehrávání podle svých představ.
  • Zajímá vás, co nejvíce poslouchají uživatelé Spotify ve vaší zemi? Na liště ve spodní části obrazovky klepněte na ikonku vyhledávání, a v menu, které se vám zobrazí, klepněte na kartu Žebříčky – zobrazí se vám přehled pro Českou republiku. Pokud na této obrazovce zajedete až dolů a klepnete na Nejlepší žebříčky podle jednotlivých zemí, můžete si zobrazit přehled i pro další státy.
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.