Zavřít reklamu

Už měsíc si můžete u Applu nechat vyměnit neoriginální USB nabíječku k iPhonu či iPodu za originální s logem nakousnutého jablíčka, kterou dostanete za zvýhodněnou cenu. Program na výměnu nabíječek je dostupný i v České republice, a proto jsme zjišťovali, co je potřeba k získání originální USB nabíječky udělat.

Pro začátek je třeba si ujasnit, kde můžete tzv. USB Power Adapter Takeback Program uplatnit – buď v Apple Storech nebo u autorizovaných Apple servisů. V České republice Apple Store není, pro originální nabíječku je třeba zamířit do jednoho ze čtyř autorizovaných servisů.

Jedná se o Český servis, iOpravnu, ITS a VSP DATA. Ne u každého ovšem platí stejné podmínky. Kvůli smlouvám, které Apple uzavřel s českými operátory, vám totiž v některých servisech nevezmou nabíječku, jež jste pořídili s iPhonem právě u jednoho z českých operátorů.

Pro úspěšné využití výměnného programu je třeba přijít do iOpravny, ITS i VSP DATA s nabíječkou od iPhonu, který byl pořízen ve volné distribuci, tedy odkudkoliv jen ne od českých operátorů. Takové kusy akceptuje pouze Český servis, který má vnitřní politiku nastavenou jinak než zbylé tři servisy.

[do action=“infobox-2″]Přehled servisů:

  • Český servis – jakýkoliv iPhone, iPad či iPod
  • iOpravna – iPhone pouze z volné distribuce, jakýkoliv iPad či iPod
  • ITS – iPhone pouze z volné distribuce, jakýkoliv iPad či iPod
  • VSP DATA – iPhone pouze z volné distribuce, jakýkoliv iPad či iPod[/do]

Spolu s nabíječkou musíte do servisu přinést také záruční list, případně samotné zařízení (iPhone, iPad, iPod) pro ověření sériového čísla. O zbytek se již postará servis. Novou nabíječku byste měli obdržet zpravidla v řádech dnů.

Zvýhodněná cena originální USB nabíječky je v České republice 314 korun s DPH, běžná cena je 469 korun.

Výměnný program končí 18. října.

.