Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Mnozí z nás už se nejspíše ocitli v situaci, kdy jste se museli smířit s tím, že se vám rozbilo nějaké jablečné zařízení. Někdy je to samozřejmě způsobeno klasickým opotřebením, avšak mnohdy si za to můžete jen vy sami – a o to více to bolí. I v těchto případech ale není třeba zoufat. Existují společnosti, které dokáží vaše zařízení opravit. Bohužel je ale na trhu také mnoho společností, které používají neoriginální díly, anebo nejsou spolehlivé. Na poli servisu vám můžete doporučit například MacParts, který se stará o opravu jak jablečných počítačů, tak také telefonů a dalších zařízení.

macparts mapa

Společnost MacParts dokáže opravovat zařízení a další hardwarové díly na součástkové úrovni. Abyste tomu porozuměli, tak pro případ, kdy vám „odejde“ základní deska, tak vám MacParts automaticky nevymění celou desku, ale hledá pouze tu část, která je poškozená – a tu samozřejmě také vymění. Tato oprava je o mnoho levnější, jelikož se nemusí měnit úplně celá deska a ve finále můžete mít ještě dobrý pocit z toho, že jste přírodu ušetřili od přebytečného odpadu v podobě funkčního zbytku.

Velkým nepřítelem může být také například vytopení nějakého zařízení. Nejnovějších iPhonů už se to většinou netýká, jelikož disponují certifikací IP, která zaručuje voděodolnost a prachuodolnost. Pokud se ale podíváme na takové MacBooky, které žádnou certifikací nedisponují, tak je možnost polití a následného poškození součástek o mnoho větší. V případě, že se vám MacBook podaří polít, tak byste jej měli urychleně vypnout, okamžitě odpojit od napájení (popřípadě odpojit baterii) a nechat vysušit. Pokud byste nechali politý MacBook ležet ladem, může dojít k fatálním následkům. V některých případech může po vysušení MacBook fungovat jako nový, avšak občas mohou některé součástky začít korodovat – je to hra s časem (a také trochu se štěstím). Ani v těchto situacích není třeba panikařit, jelikož je k dispozici servis MacParts, který dokáže mimo jiné opravit i takový politý MacBook.

.