Zavřít reklamu

Pokud chceme náš Mac či MacBook využívat doopravdy naplno, tak k tomu potřebujeme různé aplikace třetích stran. Tím nechci tvrdit, že jsou nativní aplikace špatné, to ani omylem, naopak pro klasickou práci naprosto dostačují. Pokud se však nějakému odvětví věnujete naplno, tak potřebujete aplikace určené především pro konkrétní činnost. V poslední době je velkým trendem poskytovat aplikace za cenu předplatného. Co si budeme nalhávat, cena předplatného je u mnohých aplikací stanovena vcelku vysoko – a co teprve tehdy, pokud aplikací potřebujete více. Jednoduše tak můžete měsíčně za několik aplikací platit tisíce korun, což rozhodně není nic příjemného. Svým způsobem se s obrovskými cenami za předplatné rozhodla zatočit služba Setapp.

V případě, že slyšíte název služby Setapp poprvé, tak se jedná o jakýsi alternativní App Store pro macOS. V rámci této aplikace se nachází stovky různých známých aplikací, které si můžete jednoduše stáhnout. To nejlepší na službě Setapp je, že jsou všechny tyto aplikace k dispozici za cenu jediného předplatného, které činí 9.99 dolarů pro jednotlivce. Pokud tedy službě Setapp tuto měsíční sumu zaplatíte, tak získáte přístup k nespočtu různých aplikací, zmínit lze například CleanMyMac X, Endurance, Disk Drill, Boom 3D a mnoho dalších. Až donedávna jste si v rámci služby Setapp mohli stáhnout pouze aplikace pro macOS. Nedávno však došlo k vylepšení a služba Setapp nově nabízí také aplikace pro iOS a iPadOS, a to za příplatek pouhých 4.99 dolarů. Co se týče dostupných aplikací pro iPhone a iPad, tak se jedná například o Gemini, Ulysses, PDF Seacrh, MindNote a opět mnoho dalších.

Aplikací v rámci Setapp naleznete opravdu mnoho a věřte, že se nejedná o nějaké nefunkční anebo neznámé aplikace, které zde byly přidány jen kvůli honbě za čísly. Veškeré aplikace pro macOS, které se v Setapp nachází, jsou dlouhou dobu testovány přímo zaměstnanci ze Setapp. Ti hledají různé bezpečnostní chyby a další negativní vlastnosti, které by mohly ovlivnit uživatelskou zkušenost. Pokud se podíváme na aplikace pro iOS či iPadOS, tak v tomto případě Setapp vždy uživatele pro stažení směřuje na App Store. O aplikace v něm se stará Apple, tudíž je opět prakticky nemožné, aby si uživatelé stáhli nějakou špatnou aplikaci. O tom, jaká aplikace bude do Setapp přidána, pečlivě rozhoduje samotný tým, společně s komunitou. Instalace aplikací probíhá v rámci macOS podobně jako v App Storu, pro instalaci aplikací na iOS či iPadOS vám budou poskytnuty dva QR kódy. První slouží k instalaci samotné aplikace, druhý poté k aktivaci prémiových a rozšířených funkcí.

Dost možná si teď říkáte, že to všechno zní až moc dobře na to, aby v tom nebyl nějaký háček. Opak je však pravdou a vše je doopravdy tak jednoduché a především levné. Setapp je tady s námi již přes tři roky a za tu dobu si získal nespočet spokojených uživatelů, kteří aplikace z této služby pravidelně na svých Macích, a nově také iPhonech a iPadech, využívají. Vývojáři aplikací samozřejmě získávají patřičnou část z výdělku, takže ani v tomto případě se není čeho obávat. Nutno podotknout, že Setapp samozřejmě není pro všechny. Ne všechny aplikace totiž nutně musí všem vyhovovat a ve finále se vám nemusí Setapp ani vyplatit. V tomto případě můžete využít 7denní zkušební doby, během které si můžete veškeré dostupné aplikace prohlédnout a zjistit, zdali je Setapp pro vás to pravé ořechové a zdali se vám vyplatí, či nikoliv – stačí se pouze registrovat a provést instalaci.

setapp
Zdroj: Setapp.com
.