Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple Watch přijdou již v září, na iPhone 12 si ale počkáme do října

V posledních týdnech se mezi jablíčkáři vedou spory ohledně představení a vydání nové generace telefonu iPhone 12. Posunutý začátek prodeje již potvrdil i samotný Apple. Doposud nám ale nikdo nespecifikoval, jak moc bude událost posunuta. Do diskuze se nyní zapojil i vyhlášený leaker Jon Prosser, který opět přináší čerstvé informace.

Koncept telefonu iPhone 12 Pro:

Zároveň zatím není jasné, zdali dojde k představení iPhonu 12 normálně, tedy v září, a vstup na trh bude opožděn, nebo se odsune rovnou i samotná keynote. Podle informací Prossera by mělo dojít na druhou variantu. Kalifornský gigant by měl telefony odhalit 42. týdnu letošního roku, což vychází na týden začínající 12. říjnem. Ještě v tomto týdnu by mělo dojít ke spuštění předobjednávek, jejíchž odeslání odstartuje v dalším týdnu. Zajímavý je ale pohled na jablečné hodinky Series 6 a blíže nespecifikovaný iPad.

Představení těchto dvou produktů by totiž mělo proběhnout skrze tiskovou zprávu v 37. týdnu, tedy počínaje 7. zářím. V příspěvku se samozřejmě nezapomnělo ani na iPhone 12 Pro. Ten by se měl ještě o poznání více opozdit a na trh vstoupit až někdy v listopadu. Samozřejmě se prozatím jedná o pouhé spekulace a ve finále vše může být jinak. Ačkoliv byl Jon Prosser v minulosti vcelku přesný, tak za svou „kariéru leakera“ se již několikrát netrefil a sdílel nepravé informace.

Změny na poli jablečných služeb, aneb příchod Apple One

Za poslední roky se Apple začal stále více a více angažovat na trhu se službami. Po úspěšné platformě Apple Music totiž vsadil na News a TV+ a pravděpodobně se zde nehodlá zastavit. Podle nejnovějších informací z agentury Bloomberg by měl kalifornský gigant již nyní pracovat na projektu s názvem Apple One, který by měl sdružovat jablečné služby dohromady a dočkat bychom se jej mohli již v říjnu letošního roku.

Apple balíček služeb
Zdroj: MacRumors

Cílem tohoto projektu je samozřejmě snížit částku za měsíční předplatné. Jablíčkáři tak totiž budou moci sáhnout po některé z kombinovaných variant a výrazně tak ušetřit, než kdyby platili za každou službu jednotlivě. Představení služby by mělo proběhnout po boku nové generace jablečného telefonu. Do nabídky by se mělo dostat hned několik takzvaných úrovní. V té nejzákladnější bude k dispozici pouze Apple Music a  TV+, zatímco v dražší variantě se bude nacházet ještě Apple Arcade. Další úroveň by s sebou mohla přinést Apple News+ a v poslední řadě i úložiště pro iCloud. Apple One bohužel nenabídne AppleCare.

Od chystaného projektu se poté samozřejmě očekává, že bude plně kompatibilní s rodinným sdílením. Podle doposud zveřejněných informací bychom skrze Apple One mohli ušetřit dva až pět dolarů měsíčně, což například při ročním využíváním služeb dokáže ušetřit až patnáct set korun.

Nová jablečná služba? Apple se chystá vstoupit do světa fitness

Zde navážeme na popsaný projekt Apple One a informace zveřejněné agenturou Bloomberg. Kalifornský gigant by se měl údajně pochlubit zbrusu novou službou, která bude kompletně zaměřena na fitness a samozřejmě bude k dispozici na bázi předplatného. Služba jako taková by měla nabídnout virtuální workout hodiny skrze iPhone, iPad a Apple TV. Jednalo by se tak o nástup nového rivala pro služby od Nike či Peloton.

fitness ikony ios 14
Zdroj: MacRumors

V březnu navíc zahraniční magazín MacRumors v uniklém kódu operačního systému iOS 14 našel zmínku o nové fitness aplikaci. Ta byla určena pro iPhone, Apple Watch a Apple TV a nesla označení Seymour. Program byl přitom kompletně oddělen od již existující aplikace Aktivita a dá se očekávat, že by mohla být spojena s chystanou službou.

Apple vydal iOS a iPadOS 13.6.1

Jablečná společnost před pár hodinami vydala novou verzi operačních systémů iOS a iPadOS, která nese označení 13.6.1. Tato aktualizace s sebou přinesla především opravy několika chyb a Apple její instalaci již klasicky doporučuje všem uživatelům. Verze má řešit především problémy s úložištěm, které ve verzi 13.6 bylo z ničeho nic u mnoha jablíčkářů zaplněné. Nadále kalifornský gigant opravil nefunkční notifikace při kontaktu s osobou nakaženou onemocněním COVID-19. Tato funkce se nás ale netýká, protože ji česká aplikace eRouška nepodporuje.

iPhone fb
Zdroj: Unsplash

Aktualizaci si můžete nainstalovat otevřením Nastavení, kde vám následně postačí přejít na kartu Obecné, zvolit Akutalizace softwaru a nadále klasicky verzi stáhnout a nechat nainstalovat. Apple současně také vydal macOS 10.15.6 opravující chyby při virtualizaci a ostatní.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více