Zavřít reklamu

Je to již několik měsíců nazpět, co jsme se dočkali vydání jablečné služby Arcade. Tato služba je zaměřená na poskytování her, které si můžete za cenu předplatného zahrát, a to bez dalších poplatků a reklam. Jablečná společnost z počátku chtěla do Arcade protlačit hry od menších herních studií, objevily se však informace o tom, že má Apple změnit strategii a do Arcade přidat také větši hry. Jak už to má Apple ve zvyku, tak tuto službu samozřejmě uvedl naprosto velkolepě, zas takovému úspěchu se ale ve finále netěší.

 

Skvělé je, že si k mnohým hrám na Arcade můžete jednoduše připojit herní ovladač. Pokud tedy doma máte Xbox One anebo PlayStation 4, tak můžete ovladač k těmto konzolím využít také k iPhonu či iPadu. Podpora ovladačů samozřejmě není omezená jen na ty konzolové – stačí si pořídit jakýkoliv ovladač, který disponuje certifikátem MFi (Made For iPhone). Apple při své prezentaci uvedl, že veškeré hry, které v Arcade najdete, budou herní ovladač podporovat. S odstupem času můžeme říci, že Apple v tomto případě lhal. Herní ovladač podporuje v rámci Arcade většina her, rozhodně ne ale naprosto všechny. Pokud chcete ještě před stažením hry z Arcade zjistit, zdali podporuje herní ovladač, tak se nejedná o nic složitého – postup najdete v dalším odstavci.

Pro zjištění podpory herního ovladače u konkrétní hry z Arcade si prvně otevřete App Store, kde poté v dolním menu klepněte na záložku Arcade. Nyní si v seznamu her vyberte konkrétní hru, u které chcete podporu herního ovladače ověřit, a rozklikněte ji. Na kartě s hrou poté stačí, abyste sjeli o něco níže k pásu s informacemi – zobrazuje se zde hodnocení, doporučený věk a kategorie hry. Pokud v tomto pásu přejedete prstem zprava doleva, tak se objeví kolonka Ovladač s informací o podpoře. Pokud hra ovladač nepodporuje, tak se zde tato kolonka nezobrazí vůbec. Nutno ale podotknout, že v případě některých her není ovladač podporován 100%. V určitých hrách můžete ovladač například využít jen k některým omezeným činnostem, v některých případech poté záleží také na tom, jaký ovladač máte.

.