Zavřít reklamu

U Applu máte tu výhodu, že když si koupíte jakékoliv jeho zařízení, tak vám rok po prvním spuštění běží speciální záruka. Během ní můžete takové zařízení v případě reklamace donést do jakéhokoliv Apple servisu či prodejny na světě a nikdy byste neměli být odkopnuti. Jakmile tento jeden rok záruky uběhne, tak po dobu druhého roku už tato Apple záruka neplatí a zařízení v případě reklamace musíte donést tam, kde jste ho zakoupili.

Pokud si nepamatujete, kdy jste vaše Apple zařízení poprvé aktivovali, a zdali je ještě v záruce, není třeba hledat fakturu s datem zakoupení. Jablečná společnost má tyto náležitosti vymyšleny naprosto špičkově – vše, co potřebujete znát, je sériové číslo vašeho produktu, které stačí zadat do textového pole na stránkách Applu. Ihned poté zjistíte, zdali ještě máte nárok na záruku, či nikoliv. O jaké stránky se jedná a kde sériové číslo najdete? To se dozvíte v tomto článku.

Ověření možnosti servisu a podpory

Stránka, kterou jsem zmínil v předešlém odstavci, se nachází v sekci Ověření krytí. Pokud ji nechcete zdlouhavě hledat, tak není nic jednoduššího, než kliknout na tento odkaz. Po kliknutí se vám zobrazí webová stránka, kde si můžete zkontrolovat stav své záruky Apple a zároveň se můžete podívat, zdali máte nárok na zakoupení rozšířeného krytí AppleCare. Pro zobrazení těchto informací stačí, abyste do prvního textového pole zadali sériové číslo vašeho zařízení a do druhého pole poté stačí opsat Captcha kód. Pak už jen klepněte na tlačítko Pokračovat. Pro kontrolu záruky vás zajímá třetí bod Záruka na opravy a servis, kde jednoduše zjistíte, zdali máte nárok na reklamaci, či nikoliv.

Kde zjistím sériové číslo?

Sériové číslo vašeho produktu se nachází hned na několika různých místech. U některých produktů (například MacBook) jej najdete vyražené přímo na těle, anebo na originální krabičce. Pokud se vám podařilo krabičku vyhodit a na těle sériové číslo najít nemůžete, tak jej najdete v operačním systému. V případě macOS stačí klepnout v horní liště na ikonu , a poté na kolonku O tomto Macu. V novém okně poté najdete sériové číslo. V případě iPhonu, iPadu, iPodu touch, iPodu či Apple Watch najdete v Nastavení -> Obecné -> Informace. V některých případech se poté sériové číslo nachází i na faktuře či účtence.

.