Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete zjistit sériové číslo (SN) vašeho zařízení. Sériové číslo je jedinečné označení (nejen) jablečných produktů. Potřebovat jej můžete například pro zjištění platnosti záruky, anebo třeba při odložení zařízení do servisu, kdy se hodí sériové číslo znát především proto, aby nedošlo k záměně vašeho zařízení s jiným. Ať už je důvod hledání sériového čísla na vašem Apple produktu jakýkoliv, tak vám tento návod s hledáním pomůže.

Nastavení zařízení

V případě, že hledáte sériové číslo vašeho iPhonu, iPadu, Apple Watch či zařízení macOS a máte k zařízení bezproblémový přístup, tedy pokud funguje displej a lze zařízení ovládat, tak je postup jednoduchý. Stačí postupovat podle vašeho zařízení níže:

iPhone a iPad

V případě, že hledáte sériové číslo vašeho iPhonu či iPadu, tak postupujte následovně:

 • Otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Přejděte do sekce Obecné.
 • Zde rozklikněte kolonku Informace.
 • Sériové číslo se zobrazí v jednom z prvních řádků.

Apple Watch

V případě, že hledáte sériové číslo vašich Apple Watch, tak postupujte následovně:

 • Na Apple Watch stiskněte digitální korunku.
 • V menu aplikací najděte a rozklikněte Nastavení.
 • Zde klepněte na možnost Obecné.
 • Poté zvolte možnost Informace.
 • Sériové číslo se objeví ve spodní části displeje.

Kromě toho najdete sériové číslo také v aplikaci Watch na iPhone.

Mac

V případě, že hledáte sériové číslo vašeho Macu či MacBooku, tak postupujte následovně:

 • Na macOS zařízení najeďte do levého horního rohu obrazovky.
 • Zde klepněte na ikonu .
 • Z menu, které se zobrazí, vyberte možnost O tomto Macu.
 • Otevře se nové okno, ve kterém se sériové číslo zobrazí.

Krabice od zařízení

Pokud je vaše zařízení nefunkční – například pokud nefunguje displej, nějaký ovládací prvek, anebo zařízení vůbec nestartuje a i přesto potřebujete sériové číslo zjistit, tak máte několik možností. V případě, že jste zařízení kupovali nerozbalené a v původním obalu, tak najdete sériové číslo vždy na krabici od zařízení. Pozor si dávejte tehdy, pokud jste zařízení koupili z druhé ruky, anebo z nějakého bazaru či přeprodeje. Často v tomto případě dochází k záměnám krabiček a sériové číslo uvedené na krabici nemusí s pravým sériovým číslem zařízení korespondovat.

imei macbook krabice
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

iTunes či Finder

Sériové číslo vašeho iPhonu či iPadu můžete nalézt i po připojení zařízení k počítači či Macu. Pokud chcete najít sériové číslo na počítači, tak zařízení připojte k iTunes. Poté jej spusťte a přesuňte se do sekce s vaším připojeným zařízením. Zde už se v horní části sériové číslo objeví. Stejný postup je i v případě macOS, jen musíte namísto iTunes spustit Finder. Zde už jen v levém menu rozkliknete připojené zařízení a sériové číslo se objeví.

sériové číslo itunes
Zdroj: Apple.com

Faktura od zařízení

V případě, že se vám nedaří zařízení napnout a najet do nastavení, popřípadě pokud vám nefungují ovládací prvky a zároveň pokud od zařízení nemáte originální krabici, jelikož jste ji vyhodili, tak máte ještě jednu poslední možnost, a to faktura či účtenka. Většina prodejců na fakturu či účtenku kromě typu zařízení přidává také jeho sériové číslo. Zkuste tedy pohledat fakturu či účtenku od vašeho zařízení a podívejte se, zdali sériové číslo nenajdete zde.

Tělo zařízení

Pokud vlastníte iPad či macOS zařízení, tak máte svým způsobem vyhráno i v případě, že zařízení vůbec nefunguje. Sériové číslo těchto zařízení totiž najdete na zádech zařízení – v případě iPadu ve spodní části, v případě MacBooku u horního výdechu chlazení. V případě iPhonu bohužel sériové číslo na zádech nenajdete – u starších iPhonů zde naleznete pouze IMEI.

Sériové číslo nemohu najít

Pokud se vám sériové číslo na vašem zařízení nepodařilo žádným způsobem najít, tak máte nejspíše smůlu. Dobrou zprávou ale je, že lze jakožto identifikační číslo použít také IMEI, což je opět jedinečné a unikátní číslo, které operátor ukládá do registru mobilních zařízení. IMEI najdete u některých starších iPhonů na jeho zádech, kromě toho také na krabicích od zařízení a někdy i na fakturách či účtenkách.

.