Zavřít reklamu

Když vám výrobce zamítne reklamaci produktu, nikdy to nepotěší. O to víc, když se dozvíte, že vám reklamace byla zamítnuta kvůli chybě ze strany výrobce. A přesně tento problém potkal sluchátka urBeats 3 od Applu, dostupná ve dvou verzích. Tato kabelová sluchátka nabízí společnost ve verzích s 3,5mm konektorem nebo Lightningem podle toho, které připojení se vám hodí víc.

Společnosti Apple se ovšem stalo, že část vyrobených sluchátek měla nesprávná sériová čísla, díky čemuž mohla být reklamace zamítnuta. Společnost to neoznámila oficiálně, o svém pochybení ale informovala autorizované servisy Apple Authorized Service Provider. Apple pro ně uvedl, že problém se týká jen zlomku vyrobených sluchátek urBeats 3. Naštěstí je vyřešení tohoto problému opravdu snadné. Pokud je v sériovém čísle pátý znak „E“, stačí jej přepsat na „Y“.

Takto se opravářům podaří najít sluchátka v databázi společnosti Apple a mohou následně přejít k procesu odbavování reklamace opravou nebo výměnou za náhradní kus. Pokud jde samotný produkt, Apple začal prodávat urBeats 3 v září 2017, kdy uvedl verze vhodné jak pro iPhone 7 a novější (bez 3,5mm jacku), tak pro ostatní zařízení, která tímto klasickým jackem disponují. Zahrnují nejen většinu telefonů s Androidem, ale i počítače Mac, jež nenabízí Lightning port.

Oba modely stojí 1 699 Kč v Apple Online Store, v závislosti od verze se pak liší barevná provedení. Verze s 3,5mm jackem je dostupná pouze v černé nebo rebelsky červeno-černé z kolekce The Beats Decade Collection. Lightning verze nabízí šest barevných provedení odpovídajících barvám iPhonu Xr a Xs. K dispozici je tedy černá, saténově stříbrná, saténově zlatá, žlutá, modrá a korálově červená barevná varianta.

Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.