Zavřít reklamu

Pokud společně s iPhonem vlastníte také Mac nebo MacBook, tak dost možná víte, že i na zařízení s macOS můžete bez problémů skrze aplikaci Zprávy posílat iMessages. Bohužel, osobně se mi již několikrát stalo, že se přes MacBook zprávy iMessage poslat nepodařilo. V tomto článků se podíváme na několik tipů, které vám mohou pomoci tehdy, když vám v macOS služba iMessage z nějakého důvodu přestane fungovat.

Stabilní připojení k internetu

Abyste mohli iMessage používat, a to jak na iPhonu, iPadu, tak na Macu, musíte mít stabilní připojení k internetu. V případě, že budete při odesílání iMessage mimo připojení k internetu, tak se místo ní pošle klasická SMS zpráva. V případě, že jste tedy připojeni k nestabilní Wi-Fi anebo k osobnímu hotspotu se slabým signálem, tak je dosti možné, že se vám iMessage jednoduše odeslat nepodaří.

Klasický postup

Pokud jste si jistí, že máte perfektní připojení k internetu, tak přichází na řadu klasický a nejjednodušší postup. Prvně vyzkoušejte aplikaci Zprávy úplně vypnout, a to tak, že dvěma prsty (pravým tlačítkem) klepnete v Docku na ikonu aplikace Zprávy, a poté zvolíte možnost Ukončit. Jakmile tento proces dokončíte, tak váš Mac či MacBook restartujte – v levé části horní lišty klepněte na ikonu , a poté z rozbalovacího menu vyberte možnost Restartovat… V případě, že tento klasický postup nepomůže, tak se přesuňte k dalším krokům popsaným níže.

Správné Apple ID

K využívání služby iMessage musí být váš Mac či MacBook připojen ke stejnému Apple ID, jako je váš iPhone. Pro kontrolu správnosti Apple ID klikněte v levé části horní lišty na ikonu , a poté z měnu vyberte možnost Předvolby systému… V novém okně, které se zobrazí, se přesuňte do sekce Apple ID a zkontrolujte, zdali se Apple ID uvedené v levém horním rohu shoduje s Apple ID, které máte nastavené na vašem iPhonu.

Resetování iMessage

Pokud vám nepomohl restart a máte nastavené správné Apple ID, tak se můžete vrhnout do úprav nastavení iMessage. Prvním krokem je v tomto případě jednoduchý restart této služby. Ten provedete tak, že se přepnete do aktivního okna aplikace Zprávy, a poté v horní liště klepnete na záložku Zprávy, kde poté z menu vyberete možnost Předvolby… V novém okně, které se zobrazí, se stačí přepnout do sekce iMessage, kde už jen odškrtněte možnost Aktivovat účet. Poté půl minuty počkejte a aktivaci proveďte znovu. Zároveň si zkontrolujte, že máte níže v sekci Pro zprávy jste k zastižení na adrese zaškrtnuté ty adresy, kde doopravdy jste k zastižení, tj. váš e-mail a telefonní číslo.

Odhlášení od iMessage

Posledním krokem, který můžete pro opravu nefunkční iMessage udělat, je se z nich kompletně odhlásit, a poté znovu přihlásit. Odhlášení provedete tak, že se přesunete do aktivního okna aplikace Zprávy, a poté v horní liště klepnete na možnost Zprávy. Z menu, které se zobrazí, klikněte na možnost Předvolby… a v novém okně se přesuňte do sekce iMessage. Pak už jen stiskněte tlačítko Odhlásit se. Poté aplikaci Zprávy kompletně ukončete, znovu ji zapněte a stejným postupem se přihlaste.

.