Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete zrcadlit obrazovku vašeho iPhonu na Mac. Hodit se to může při nějaké prezentaci, anebo při prohlížení fotek na větší obrazovce. V minulosti jste pak zrcadlení mohli využít k nahrávání obrazovky, v současné době už však v rámci iOS najdete funkci, pomocí které lze obrazovku jednoduše nahrávat, a poté se záznamem okamžitě pracovat. V tomto článku se společně podíváme na bezplatnou a jednoduchou metodu, pomocí které lze obrazovku z iPhonu na Mac zrcadlit. Vrhněme se přímo na věc.

Jak zrcadlit obrazovku iPhone na Mac

Existuje nespočet různých možností, pomocí kterých lze obrazovku z iPhonu na Mac sdílet. Využít můžete například různé aplikace, které se postarají o bezdrátový přenos obrazu – v těchto případech ale potřebujete stabilní připojení k internetu. Při nestabilním připojení totiž může dojít k zasekávání a dalším problémům. My si ukážeme, jak obrazovku přenést kabelem a pomocí nativní aplikace QuickTime. Postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste pomocí Lightning kabelu propojili váš iPhone s Macem či MacBookem.
  • Po uskutečnění spojení spusťte na Macu aplikaci s názvem QuickTime Player.
    • Tuto aplikaci najdete v Aplikacích, anebo ji spustíte pomocí Spotlightu.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní liště klepněte na záložku s názvem Soubor.
  • Otevře se rozbalovací menu, ve kterém pak stačí klepnout na první možnost Nový filmový záznam.
  • Nyní se otevře nové okno, ve kterém se nejspíše objeví záznam z FaceTime HD kamery Macu.
  • Kurzorem na nové okno najeďte, a poté ve spodní části obrazovky vedle tlačítka spouště klepněte na malou šipku.
  • Otevře se malé menu, ve kterém už jen stačí vybrat v sekci Kamera váš iPhone.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete jednoduše, rychle a spolehlivě zrcadlit obrazovku vašeho iPhonu (anebo samozřejmě iPadu) na Mac. Mimo jiné si můžete nechat přehrávat také zvuk, popřípadě stisknutím tlačítka spouště spustíte záznam obrazovky. Tímto způsobem můžete obrazovku zrcadlit z iPhonů, na kterých je nainstalovaný iOS 8 a novější, na Macy a MacBooky s macOS Yosemite a novější. Skvělou zprávou je, že při zrcadlení přes kabel nedochází k nějaké obrovské odezvě.

.