Zavřít reklamu
iWant

Ovládání přes iPhone a zrcadlení obrazu: chytré televizory dostanou podporu Apple AirPlay 2

iWant

Apple dnes na svých stránkách, konkrétně v sekci věnující se AirPlay oznámil, že se na podporu nejnovější verze AirPlay 2 můžeme těšit u televizí z dílen hlavních výrobců – jedním z nich je například Samsung.

Na stránkách se můžeme dočíst, že na sebe nové video funkce AirPlay 2 nenechají dlouho čekat. Když se podíváme na web Samsungu, dozvíme se, že s podporou AirPlay přijdou letošní modely Samsung Smart TV již na jaře. Apple nicméně naznačuje, že podpora AirPlay 2 nebude výhradní výsadou Samsungu.

Podobně jako se reproduktory s podporou AirPlay 2 ukazují v aplikaci Domácnost, získají zde i televizory s příslušnou kompatibilitou svůj prostor a bude možné jim přiřadit místnost. Díky tomu je bude možné ovládat jako doplněk platformy HomeKit a přehledně zobrazit jejich stav v aplikaci tak, jak jsme zvyklí u ostatního příslušenství.

Integrace s platformou HomeKit rovněž zaručuje hlasové ovládání prostřednictvím Siri, byť jen v omezené míře. Uživatelé budou moci například prostřednictvím Siri příkazu spustit na televizoru v obývacím pokoji konkrétní pořad, přičemž AirPlay 2 zajistí zapnutí přijímače a přehrání požadovaného obsahu, zatím ale není jasné, které zdroje budou se Siri spolupracovat. V průběhu přehrávání video obsahu prostřednictvím AirPlay budou moci uživatelé ovládat přehrávání nebo hlasitost přes iOS zařízení, a to v ovládácím centru nebo z uzamčené obrazovky.

Díky zpřístupnění funkcí, které byly dříve exkluzivní jen pro Apple TV, budou uživatelé moci na chytrých televizích s podporou AirPlay 2 moci zrcadlit a přehrávat obsah z iPhonu, iPadu a Macu připojeného ke stejné síti, bez jakýchkoliv dalších doplňků nebo aplikací.