Zavřít reklamu
iWant

Jak zrychlit starší iPhone? Vyzkoušejte pár triků, které fungují

iWant

Rok co rok vychází nové aktualizace iOS, ovšem ne všichni si každý rok kupuje nový iPhone. Bohužel aktualizace iOS způsobují mimo přidání nových funkcí u starších telefonů také nechtěný efekt v podobě čím dál tím pomalejšího chodu. Používat pak v dnešní době například iPhone 4s nebo iPhone 5 je pak doslova za trest. Naštěstí existuje pár triků jak starší iPhone výrazně zrychlit. Když dodržíte všechny níže uvedené body, měli byste si všimnout výrazného rozdílu v rychlosti odezvy staršího iPhonu v rámci systému iOS. Pojďme se tedy podívat na to jak zrychlit starší iPhone.

Vypněte Spotlight

Pojďme začít tím nejdůležitějším co má vliv na rychlost iPhonu a obzvláště u starších strojů, o které nám dnes jde především, poznáte rozdíl okamžitě. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné a následně zvolte položku Hledání ve Spotlight, kde je možné nastavit rozsah hledání. Zde máte možnost jednak nastavit pořadí položek systému které se mají zobrazovat při hledání vašeho dotazu, ale také můžete vypnout některé nebo dokonce všechny položky a tím zcela vypnout Spotlight. iPhone tak nebude muset indexovat data pro vyhledávání a na zařízeních jako je iPhone 5 nebo dokonce starší poznáte znatelný rozdíl. Ten se dostaví také v případě iPhone 6, ale samozřejmě již není tak dramatický jako u starších telefonů. Vypnutím Spotlightu samozřejmě přijdete o možnost vyhledávat v rámci iPhonu, ovšem u starších zařízení si dovolím tvrdit, že toto omezení za výrazné zrychlení odezvy celého systému rozhodně stojí.

Automatické aktualizace aplikací? Na ty zapomeňte

Automatické stahování aktualizací aplikací nejen že zpomaluje připojení k internetu, ale během instalací aktualizací se pochopitelně zpomaluje také samotný telefon. Obzvláště u starších modelů pak aktualizaci aplikace citelně poznáte. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – iTunes a App store a zvolte možnost Automatické stahování a tuto možnost vypněte.

Ještě jedna aktualizace, kterou nezapomeňte vypnout

Jde nám o rychlost a to o každou tisícinu vteřiny, která ve výsledku znamená, že již nemáme se starším iPhonem během jeho používání takové pohodlí jako když jsme jej čerstvě vybalili z krabičky. Právě proto musíme udělat co největší kompromisy z hlediska funkčnosti a tak nezbývá než vypnout automatické aktualizace údajů jako jsou údaje o počasí nebo vývoji akcií. Sám Apple upozorňuje, že vypnutím této funkce prodloužíte životnost baterie a samozřejmě tím ovlivníte také rychlost odezvy svého iPhonu. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné a zvolte možnost Aktualizace aplikací na pozadí.

Omezení pohybu je nutnost

Aby iPhone mohl používat takzvaný Parallax efekt, používá data z akcelometru a gyroskopu, na základě kterých následně vypočítává pohyb pozadí. Jak sami tušíte právě výpočty a sběr dat z dvojice senzorů dá starším iPhonům skutečně zabrat. Pokud tuto efektní ale pro starší telefony ne příliš efektivní funkci vypnete, poznáte výrazné zrychlení systému. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Omezit Pohyb.

Vyšší konstrast ušetří výkon

V rámci iOS neznamená vyšší kontrast jen nastavení kontrastu displeje, ale změnu prvků, které sice v iOS vypadají atraktivně, ale jsou pro starší zařízení náročné na vykreslování. Efekty jako je průhledný Control Center nebo notifikační centrum starší iPhone zatěžují. Naštěstí je můžete vypnout a tím celý systém opět o něco zrychlit. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění a v položce Vyšší kontrast zapněte tuto možnost.