Zavřít reklamu

Apple se v poslední době snaží všemožnými způsoby nabádat uživatele k přechodu na nejnovější modely iPhonů, nejčastěji na levnější iPhone XR. Už minulý měsíc jsme vás informovali, že společnost začala s rozesíláním nevyžádaných notifikací vybraným uživatelům. Patřila mezi ně i oznámení o výhodnějším přechodu na nový telefon skrze iPhone Upgrade Program. Agresivnější marketingová strategie ale pokračuje i v novém roce. Tentokrát však Apple využil metodu e-mailového newsletteru a cílí přímo na majitele starších iPhonů.

Na diskusním fóru Reddit se jeden z uživatelů pochlubil e-mailem, ve kterém ho Apple nabádá k přechodu na iPhone XR. Na první pohled nejde o nikterak zajímavou informaci, protože společnost čas od času zasílá newslettery všem přihlášeným uživatelům. V tomto případě je ale obsah zprávy až nezvykle cílený právě na konkrétního zákazníka. Apple totiž v e-mailu porovnává iPhone XR s iPhonem 6 Plus, který uživatel vlastní a doposud nepřešel na novější model.

Apple například vyzdvihuje, že iPhone XR je až třikrát rychlejší než iPhone 6 Plus. Zmínil také, že ačkoli je XR o něco menší, disponuje značně větším displejem. Přišlo i na porovnání Touch ID s Face ID, kdy druhá zmíněná metoda je údajně bezpečnější i uživatelsky přívětivější. Samozřejmě nechybí ani zmínka o lepší výdrži baterie, odolném sklu, kvalitnějším fotoaparátu nebo například o voděodolnosti.

Součástí přesně cíleného e-mailu je dokonce i konkrétní výkupní cena, kterou uživatel obdrží, když upgrade programu využije. V současné době totiž společnost nabízí až dvojnásobně vyšší částku za starý telefon, o kterou bude ponížena cena nového modelu. V případě iPhonu 6 Plus tak nyní zákazníci obdrží slevu $200 na nový model, namísto původních $100. Akce je však časově omezena a platí jen v některých zemích – na český trh se nevztahuje.

iPhone XR recenze FB

 

.