Zavřít reklamu

Probuzení po zvednutí zápěstí

Displej vašich Apple Watch můžete rozsvítit různými způsoby. Například stačí klepnout na jejich displej, popřípadě otočit digitální korunkou. Každopádně asi nejčastěji uživatelé využívají probuzení po zvednutí zápěstí. Pravdou ale je, že v některých případech může dojít ke špatnému vyhodnocení pohybu, a tak se displej rozsvítí v nevhodnou dobu. Tímto samozřejmě dochází k nadměrné spotřebě baterie. Probuzení po zvednutí zápěstí je možné deaktivovat na iPhonu v aplikaci Watch, kde otevřete kategorii Moje hodinky. Zde přejděte do Zobrazení a jas a pomocí přepínače vypněte Probudit zvednutím zápěstí.

Optimalizované nabíjení

Baterie uvnitř všech přenosných zařízení je spotřební zboží, které postupem času a využíváním ztrácí své vlastnosti. Z toho důvodu je nutné, abyste se o baterii náležitě starali, tedy pokud chcete, aby byla zachována nejdelší výdrž. Baterii byste neměli vystavovat vysokým teplotám, kromě toho uděláte nejlépe, když budete stav nabití udržovat mezi 20 až 80 %. Pomoci vám s tím může funkce Optimalizované nabíjení, která dokáže po správném vyhodnocení zastavit nabíjení právě na 80 %. Tuto funkci aktivujete na Apple Watch v Nastavení → Baterie → Kondice baterie.

Úsporný režim při cvičení

V případě, že využíváte Apple Watch především ke sledování cvičení, tak mi dáte zapravdu když řeknu, že při aktivitě dochází k nejrychlejšímu úbytku procent baterie. A není se čemu divit, jelikož jsou aktivní veškeré senzory a systém z nich zpracovává data. Uživatelé si každopádně mohou nastavit, aby se při chůzi a běhu neměřila tepová frekvence, čímž dojde k výraznému prodloužení výdrže baterie. Tuto funkci lze aktivovat na iPhonu v aplikaci Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Cvičení, a poté aktivujte Úsporný režim.

Animace a efekty

Pokud (nejen) v rámci Apple Watch přejdete kamkoliv v systému a zamyslíte se nad tím, tak si uvědomíte, že sledujete mnoho různých animací a efektů, díky kterým vypadá systém jednoduše dobře. Tohle vykreslování animací a efektů však může být problémové, jelikož je k tomu samozřejmě potřebný určitý výkon, což automaticky znamená vyšší spotřebu baterie. Naštěstí lze ale animace a efekty vypnout – stačí na Apple Watch přejít do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte Omezit pohyb. Kromě zvýšení výdrže můžete pozorovat také výrazné zrychlení systému.

Sledování srdeční aktivity

Na jedné z předchozích stránek jsem zmínil, že si můžete aktivovat úsporný režim pro chůzi a běh, kdy se nebude zaznamenávat tepová frekvence. Právě senzor srdečního tepu je jednou z nejvíce náročných součástí Apple Watch, takže z hlediska výdrže platí, že čím méně je využíván, tím déle vydrží baterie. Pokud jste si jistí, že je vaše srdce v pořádku a nepotřebujete žádné další srdeční funkce, které vás dokáží upozornit na problémy, tak je možné na Apple Watch sledování srdeční aktivity kompletně vypnout. Toho docílíte na iPhonu v aplikaci Watch, kde přejděte do kategorie Moje hodinky. Tady pak otevřete sekci Soukromí a pak už jen deaktivujte Srdeční tep.

.