Zavřít reklamu

Od letošních Vánoc uběhlo již několik dní a v současné době se většina z nás, tedy pokud možno, alespoň trošku těší na Silvestr a nový rok. Pokud jste na Štědrý den pod stromečkem našli zabalený iPhone, tak asi není třeba vysvětlovat, jak moc tento dárek dokáže potěšit. Pro mnohé také může být vstupem do zcela nového ekosystému, na který každopádně nemusí být zvyklí. I z tohoto důvodu jsme si pro vás připravili seznam několika aplikací, které jsou nezbytné a především výrazně usnadní eventuální adaptaci na nový systém. Pojďte se tedy s námi podívat na seznam nejlepších pomocníků, díky nimž se ve světě iOS jen tak neztratíte, ať už jste ostřílení veteráni nebo nováčci.

Gmail

Kdo by neznal legendární Gmail od Googlu, který nabízí efektivní a především intuitivní způsob jak spravovat svou e-mailovou schránku a především integrovat svou agendu například s kalendářem. Ačkoliv se Apple může chlubit poměrně kvalitním zázemím v podobě nativní aplikace Apple Mail, není zkrátka nad to mít veškerou korespondenci na jednom místě a především využívat multiplatformní podpory, díky níž si jednoduše můžete otevřít svou schránku například na Macu a v reálném čase provádět změny. Kromě toho potěší i takřka dokonalé propojení ekosystému, ať už se jedná o Google Drive nebo Google Calendar.

Aplikaci Gmail můžete bezplatně stáhnout zde

1Password

Ačkoliv ještě před pár lety byl koncept sdíleného manažera hesel naprosto nepředstavitelný a tak nějak postavený na hlavu, poslední doba nám jasně ukázala, že se vyplatí spoléhat spíše na třetí stranu než svou vlastní paměť. I z tohoto důvodu jsme do seznamu zařadili aplikaci 1Password, která slouží jako univerzální správce hesel a kromě nadstandardní bezpečnosti nabídne i intuitivní uživatelské rozhraní, možnost autentizace a ověření totožnosti pomocí FaceID či Touch ID nebo automatické vyplňování přihlašovacích údajů na zvolených webových stránkách. Inu, mít svého pomocníka se v tomto ohledu zkrátka vyplatí a věřte nám, že vám výrazně usnadní život.

Aplikaci 1Password si můžete zdarma stáhnout zde

Overcast

Kdo by nemiloval podcasty. Možnost na chvíli vypnout a zaposlouchat se do nějakého zajímavého rozhovoru nebo přednášky. Ačkoliv Apple nabízí své vlastní řešení v podobě aplikace Podcasty, stále se jedná o poměrně strohou alternativu, která sice funguje a nabízí zajímavý obsah, ale konkurence je přece jen poněkud dále. Ideálním řešením by tak mohla být aplikace Overcast, která nabízí neuvěřitelně intuitivní uživatelské rozhraní, spoustu nadstandardních funkcí a především plnohodnotnou podporu Apple Watch a CarPlay. Aplikace je navíc plně zdarma, a byť se sem tam mihne nějaká ta reklama, bohatě si vystačíte i s bezplatnou verzí.

Aplikaci Overcast si můžete pořídit zde

 

MyFitnessPal

Možná to bude znít vzhledem k blížícím se Vánocům poněkud nehezky, ale všichni moc dobře víme, jak může nadměrný příjem cukroví zamávat s naší váhou. Dávat si pozor na to co jíme je o svátcích samozřejmě hloupost, ale i tak se vyplatí čas od času mrknout na nějaké ty statistiky, abyste věděli, jak velká dřina vás příští rok čeká. Od toho je tu aplikace MyFitnessPal, pravděpodobně nejlepší a nejuniverzálnější pomocník, ať už se snažíte zhubnout, udržet váhu, nebo dokonce nabrat svalovou hmotu. Kromě obrovského databáze jídel a přehledu kalorií mapuje aplikace také váš pohyb, příjem a výdej a především se vás snaží neustále motivovat dodržet své plány.

Aplikaci MyFitnessPal můžete bezplatně pořídit zde

Things

Jistě znáte ten pocit, když máte pár zbývajících restů z práce, ale jaksi vám to všechno splývá a vy vlastně nevíte, na co se pořádně zaměřit. Ideálním řešením by v tuto chvíli bylo využít nějaký seznam toho, co máte vlastně udělat. Těch je na trhu ale nepřeberné množství a často nejsou natolik intuitivní nebo obsáhlé, abych u nich člověk vydržel. Skvělým pomocníkem je pak aplikace Things, díky níž si můžete naplánovat své aktivtiy dopředu a pomocí intuitivního rozhraní přesně sledovat co, kdy a jak máte splnit. Nechybí využití takřka všech funkcí od Applu, 3D Touch počínaje a dynamickými upozorněními konče. Zkrátka se jedná o takového univerzální a spolehlivého parťáka.

Aplikaci Things můžete za přívětivých 9.99 dolarů pořídit zde

.