Zavřít reklamu

Pamatujete ty kauzy nahých celebrit, kterým se někdo naboural do jejich iCloudu a ukradl jim fotografie? Od roku 2014 uteklo hodně vody, ale ani tehdy to nebyl problém Applu, jako spíše zvoleného hesla dané osobnosti, která jeho sílu podcenila. iCloud samotný je jinak bezpečný a šifrovaný těmi nejmodernějšími technologiemi. 

iCloud se řídí přísnými pravidly pro ochranu vašich informací, a sám Apple o něm říká, že je průkopníkem v zavádění bezpečných technologií na ochranu soukromí, například šifrování dat mezi koncovými body. Vaše informace tedy zabezpečuje tím, že je šifruje už při přenosu a na iCloudu je tak ukládá v šifrovaném formátu. Jednoduše to znamená, že ke svým informacím máte přístup jenom vy, a to také jenom na důvěryhodných zařízeních, kde jste přihlášení svým Apple ID.

Šifrování mezi koncovými body 

Tato technologie představuje nejvyšší míru zabezpečení dat. Ta, která máte na iCloudu a která jsou spojená s vaším Apple ID, jsou na každém vašem zařízení chráněná pomocí klíče, který se odvozuje z informací jedinečných pro dané zařízení, v kombinaci s přístupovým kódem k zařízení, který znáte jenom vy. K informacím zašifrovaným mezi koncovými body se nedostane nikdo jiný. Zde je důležité zmínit, že tedy ani Apple ani různé vládní složky.

Je k tomu ale důležité, abyste využívali dvoufaktorového ověření pro své Apple ID a samozřejmě na svých zařízeních měli nastavený přístupový kód. S tím, jak se zdokonaluje samo zabezpečení, Apple také garantuje, že ty jeho nejmodernější prvky jsou přítomny od iOS 13, pokud se tedy budeme bavit konkrétně o iPhonech. Používáte-li starší zařízení, už se můžete vystavovat jistému riziku.

Typy dat a jejich šifrování 

iCloud.com šifruje data při přenosu, a všechny relace na webu iCloud.com jsou šifrované protokolem TLS 1.2. Minimálně 128bitové šifrování AES je pak aplikováno při přenosu a na serveru v případě zálohování zařízení a aplikací, jakými jsou: Mail, Kalendář, Kontakty, iClud Drive, Poznámky, Fotky, Připomínky, Zkratky Siri, Diktafon ale také Záložky Safari nebo Lístky ve Wallet. Mezi koncovými body jsou pak šifrovány zdravotní data, data aplikace Domácnost, Klíčenka, Zprávy na iCloudu, Platební údaje, Čas u obrazovky, hesla Wi-Fi, ale i Bluetooth klíče pro čipy W1 a H1, historie v Safari, stejně jako skupiny panelů a panely iCloudu.

Pokud se tedy zeptáte, zda je iCloud skutečně bezpečný, odpovědí vám bude, že ano. Jak už ale bylo řečeno, je vhodné mu s tím zabezpečením tedy trochu pomoci. Využívejte tedy pro každé přihlášení na webu a v aplikacích jiné silné heslo, a určitě si také zapněte dvoufaktorové ověření. 

.