Zavřít reklamu

Klíčenka na iCloudu slouží k uchovávání a aktualizování hesel především k webovým stránkám ale i různým aplikacím, stejně jako schraňuje informace o platebních kartách a údajích o Wi-Fi sítích. Taková data jsou pak zabezpečena 256bitovým AES šifrováním, abyste se o ně nemuseli bát. Ani Apple je totiž neumí dešifrovat. Jak ji tedy na iPhonu nastavit? Klíčenka na iCloudu nefunguje jen na iPhonu, ale je provázána do celého ekosystému Applu. Můžete se s ní tak setkat i na Macu, nebo iPadu. Důležité je, aby váš iPhone měl iOS 7 nebo novější, iPad zase iPadOS 13 nebo novější a počítač Mac operační systém OS X 10.9 nebo novější.

Jak na iPhone nastavit Klíčenku na iCloudu

Při prvním spuštění zařízení vás to o možnosti aktivace klíčenky přímo informuje. Pokud jste však tuto možnost přeskočili, můžete ji aktivovat i dodatečně:

  • Přejděte do nativní aplikace Nastavení. 
  • Nahoře poté klepněte na svůj profil.
  • Následně rozklikněte kolonku iCloud.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na Klíčenka.
  • Zde už můžete zapnout nabídku Klíčenka na iCloudu.
  • Následně je nutné postupovat podle toho, jak vás iPhone informuje o jednotlivých krocích na svém displeji.

Při vytváření klíčenky počítejte s tím, že si vytvoříte i zabezpečovací kód pro iCloud. Ten pak můžete používat k autorizaci funkce na dalších zařízeních, na kterých chcete svou klíčenku používat. Slouží i k ověřování, takže vám umožní v případě potřeby klíčenku obnovit, pokud se vaše zařízení např. poškodí. Díky ekosystému Applu je poměrně jednoduché zapnout klíčenku i na ostatních zařízeních, které vlastníte. Když ji totiž na jednom zapnete, všechna ostatní obdrží oznámení s žádostí o schválení. Nové zařízení tak schválíte velice snadno a klíčenka se na něm začne automaticky aktualizovat. 

.