Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. iPhone dokonce čerpá ze světových a volně dostupných databází uniklá hesla, a pokud je mezi nimi i to vaše, tak vás o tom informuje notifikací. 

Minimálně 8 znaků, velká a malá písmena a alespoň jedna číslice – to jsou základní zásady pro silné heslo. Hodí se ale přidat i interpunkční znaménka. Díky tomu pak není vaše heslo snadno uhodnutelné a vaše účty jsou tím v bezpečí. Rozhodně se nehodí používat také stejné heslo do více služeb. Útočníci vám pak mohou napadnout více účtů.

Zobrazení uložených hesel 

Pokud chcete svá hesla spravovat nebo jen nahlédnout, jaká používáte pro jaké služby, můžete. Jedná se o ta hesla, která jste ve svém iPhonu dali zapamatovat, ať už se jedná o webové stránky nebo aplikace. Jděte k tomu do Nastavení -> Hesla. Po své autorizaci zde pak vidíte jejich seznam. Když si dané přihlášení rozkliknete, najdete zde své přihlašovací údaje i s informací o možném ohrožení.

Nahoře však najdete i Doporučení pro zabezpečení. Tato nabídka vám ukazuje zjištěná bezpečnostní rizika. Nemusíte tak procházet přihlášení po přihlášení v předchozí obrazovce, ale ty, kterým byste měli věnovat pozornost, najdete v jednom seznamu.

Jako první je zde nabídka Detekovat odhalená hesla, což se rozhodně hodí zapnout, pokud jste tak ještě neučinili. Poté jsou účty seřazeny podle své rizikovosti. První jsou tedy ty s vysokou prioritou, typicky se jedná o ty účty s hesly, která unikla na internet. Účet je tak kvůli tomu vystaven velkému riziku narušení bezpečnosti a své heslo byste měli okamžitě změnit. Následují ta hesla, která používáte opakovaně, ta, která lze snadno uhodnout a ta, která používá více lidí. 

.