Zavřít reklamu

První generaci AirPodů nám Apple ukázal už v roce 2016. AirPody 2. generace přišly v roce 2019, to ostatně i AirPody Pro. AirPody Max Apple uvedl na konci roku 2020 a loni jsme se konečně dočkali i 3. generace AirPodů s přepracovaným designem a několika novými funkcemi. Portfolio je tedy poměrně bohaté, i tak by se ale dalo ještě rozšířit. 

Když se totiž podíváme na klasické AirPody, jedná se o pecky. Ty jsou obvykle poměrně pohodlné, ale zase trpí ne příliš kvalitním zvukem, a to zejména v rušném prostředí, protože vzhledem ke své konstrukci nedokážou dobře utěsnit sluchovod. To však už není případ AirPodů Pro. Ty jsou totiž špuntové konstrukce, kdy právě silikonové nástavce příkladně utěsní ucho tak, že u nich má smysl použít i funkci aktivního potlačení hluku. K vašemu uchu se tak nedostane žádný ruch okolí.

AirPody Max jsou pak hodně specifické. Vyznačují se designem přes uši s hlavovým mostem a mají prezentovat nejvyšší kvalitu reprodukované hudby ve stáji bezdrátových sluchátek Applu. Ten si je také nechá patřičně zaplatit. Jenže pokud pecky ani špunty nemusí sedět každému uchu, model Max je pak poměrně velký a především těžký, protože váží vysokých 384,8 g, takže se pěkně pronesou, a to nejen na hlavě. Chtělo by to tedy nějaký mezikrok, něco, co poskytne dostatečně kvalitní hudební přednes, ale nebude tak robustní.

Koss PORTA PRO 

Samozřejmě narážím na podobu legendy Koss PORTA PRO. Jsou to sice sluchátka přes hlavu, ale vaše uši neuzavřou do mušlí tak, jako to dělá model Max. Jejich design je sice patřičně ikonický a ověřený léty, Apple by z něho ale čerpat vůbec nemusel, protože jistou inspiraci může ostatně brát ve své vlastní stáji – u produktů řady Beats.

Jde spíše o tu samotnou konstrukci, která přilehne k vašim uším, ale není přes ně jako AirPody Max, ani v nich, jako AirPody a AirPody Pro. Záleží samozřejmě na tom, kdo má jaké nároky, a kdo jak potřebuje svá sluchátka používat, z vlastního pohledu ale vím, že toto by skutečně bylo ideální zařízení. Základní AirPody totiž mají mnoho omezení, model Pro, i když obsahuje tři velikosti náúšníků, prostě v uchu stejně mnohým nesedí zcela dokonale a AirPody Max jsou jiná, a pro mnohé zbytečná, liga i když i je lze sehnat za poměrně příznivé peníze.

Koss PORTA PRO Wireless koupíte například zde 

Beats PowerBeats Pro 

Kdyby Applu vyloženě nevadilo, že by si kanibalizoval svou značku, mohl by jít ještě jednou cestou. Nemusí to být zrovna váš případ, ale prostě se stane, kdy sluchátko vypadne z ucha. Obvykle je tomu právě z toho důvodu, že je náušník příliš malý nebo naopak velký a sluchátko v uchu nesedí úplně ideálně. Právě toto mají Beats PowerBeats Pro řešené nožkou za ucho, která je v něm ideálně fixuje. Taková sluchátka by si navíc kvalitou nezadala nic s verzí AirPodů Pro, takže by to pořád mohl být vrchol portfolia Applu.

Jenže Beats PowerBeats Pro je už poměrně starý model, a kdyby Apple skutečně chtěl, už nám své AirPody s touto konstrukcí mohl dávno představit. Toto přání tak zůstává jen u toho přání, a pokud by Apple u nové konstrukci skutečně uvažoval, dalo by se polemizovat spíše nad té podobné značce Koss. 

Beats PowerBeats Pro koupíte například zde

.