Zavřít reklamu

Kolem AirPods 3. generace se šířila řada zajímavých spekulací a jablíčkáři vesměs s očekáváním očekávali jejich příchod. Není se vlastně ani čemu divit. Již prvotní úniky odhalily jejich novější design, který se výrazně přiblížil k podobě AirPods Pro, což z počátku vzbudilo nemalá očekávání. Právě proto se jejich oficiální představení těšilo z nemalé pozornosti. Jenže poté už to tak růžové nebylo, tedy alespoň pro Apple ne.

Dnes totiž na povrch vyplavaly zajímavé informace, podle nichž jsou AirPods 3. generace spíše prodejním propadákem. S tímto přišel respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který je v jablečné komunitě vnímán jako jeden z nejpřesnějších leakerů s dobře informovanými zdroji, a proto se jeho výrok dá brát víceméně věrohodně. Ačkoliv na první pohled může slabší odbyt těchto sluchátek překvapit, když se na celou situaci podíváme z trošku jiného úhlu, zjistíme, že prakticky přesně tato situace se dala předvídat.

AirPods přepraly AirPods

Strategie Applu byla jednoznačná – na trh vstoupí AirPods 3. generace, za které si gigant z Cupertina naúčtuje 4 990 Kč, a budou se prodávat po boku druhé generace, jejíž cena klesla z původních 4 790 Kč na pouhých 3 790 Kč. Jenže je nutné si uvědomit, jaké benefity „trojkové AirPody“ oproti svému předchůdci nabízejí. Když totiž vynecháme novější design, který na funkčnost vlastně ani nemá vliv, tak moc změn ani nenajdeme. Abychom jim ale nekřivdili, je pravda, že přišel prostorový zvuk, adaptivní ekvalizace  podle tvaru ucha, lepší výdrž baterie a podpora MagSafe nabíjení pouzdra. Pro většinu lidí pak pochopitelně nedává smysl připlácet 1200 korun za tyto možnosti.

AirPody první a druhé generace navíc doslova byly prodejním hitem a Apple se u nich těšil skutečně vysokých prodejů. Tento fakt pak mezi lidmi převládá dodnes. Tato sluchátka jsou zkrátka stále populární a dokázaly si tak vybudovat solidní renomé. Když k tomu pak přidáme současnou, relativně dostupnou cenu, pak se nám celá situace ihned vyjasní. Například Mobil Pohotovost je dokonce prodává jen za 3 590 Kč. Apple zkrátka špatně poskládal své portfolio sluchátek a prakticky tak dostihl sám sebe.

AirPods 2 FB
AirPods 2. generace byly prodejní hit

AirPods Pro

Kvůli tomu také visí otazníky nad druhou generací AirPods Pro, které by se o slovo měly přihlásit již letos na podzim. Kvůli situaci kolem AirPods 3 se tak proto dá očekávat, že s jejich příchodem Apple ukončí prodej první generace. V opačném případě by se totiž s vysokou pravděpodobností mohla zopakovat tato situace.

.