Zavřít reklamu

Apple minulý týden oznámil odchod svého šéfdesignéra Jonyho Ivea, který se rozhodl založit si svou vlastní společnost. Na management týmů, které jsou v Applu odpovědné za design softwaru a hardwaru, bude nově dohlížet šéf operací Jeff Williams.

Zpočátku tato zpráva vyvolala pochybnosti o tom, zda Williams bude zrovna tuto oblast zvládat tak, jak by měl. Z tiskového prohlášení Applu ale jasně vyplývá, že firma ví, proč na místo dosadila právě Williamse. Ten hrál mimo jiné významnou roli například při vývoji Apple Watch. Nedávná zpráva deníku The Wall Street Journal navíc odhalila, že Williams byl při vývoji produktů „vidět“ více než Tim Cook. Uvedli to jeho kolegové z Applu.

Jeff Williams se podle jejich slov intenzivně zajímal o to, jak produkty vypadají a jaký budí dojem, a podílel se také například na přerodu Apple Watch z módního doplňku na produkt využívaný zejména jako sportovní a zdravotní doplněk.

V průběhu deseti let Williamsova role v oblasti vývoje produktů postupně nabyla na významu. Williams byl například součástí týmu Jonyho Ivea podílejícího se na vývoji iPhonu 4.

Při této příležitosti Williams naplno předvedl i své technické schopnosti. Apple u iPhonu 4 použil – na rozdíl od předchozích modelů – pro zadní část sklo namísto plastu. Byl to právě Williams, kdo své kolegy při poradách přesvědčil o tom, že použitý materiál může výrazně ovlivnit výkon zařízení. Jiný z kolegů ale zase na druhou stranu  o Williamsovi prohlásil, že „vidí, kde jsme teď, ale ne kde potřebujeme být v následujících letech“.

Rozhodnutí Applu pověřit novou rolí zrovna Williamse je nicméně podle Wall Street Journal rozumným rozhodnutím, protože přijmout někoho, kdo působí mimo současný vedoucí tým Applu, by bylo extrémně náročné. Jako viceprezident průmyslového designu bude nově působit Evans Hankey, zatímco Alan Dye se postaví do role viceprezidenta pro lidské rozhraní. Oba se budou zodpovídat Williamsovi.

jeff-williams

Zdroj: Wall Street Journal

.