Zavřít reklamu
iWant

Každou kostí v těle jsem cítil, že tohle je velmi významné, říká Jony Ive o Apple Watch Series 4

iWant

Jony Ive nedávno poskytl deníku The Washington Post rozhovor, ve kterém přišla kromě jiného řeč také na nové Apple Watch Series 4. „Každou kostí v těle jsem cítil, že tohle je velmi významné,“ svěřil se Ive. Tímto procítěným komentářem naráží zejména na nové zdravotní funkce jablečných chytrých hodinek. Patří mezi ně nejenom detekce pádu, ale také možnost měření EKG – je to vůbec poprvé, co tato možnost existuje přímo v rámci zařízení, které uživatel nosí na svém zápěstí.

Ive v rozhovoru dále prozradil, že Apple do budoucna plánuje ještě více oddělit Apple Watch od iPhonu – dá se tedy očekávat ještě vyšší důraz na samostatné připojení k internetu i mobilní síti. V souvislosti s Applem se v poslední době také hodně spekuluje o chytrých brýlích pro rozšířenou realitu. Ty sice Ive v rozhovoru přímo nezmínil, naznačil ale možnost dalšího vývoje v oblasti nositelné elektroniky. Zmínil také velký význam osobního připojení k síti: „Ne váš telefon, vy,“ zdůraznil.

Řeč přišla také na množící se případy toho, kdy Apple Watch svým způsobem zachránily život svému majiteli. Nárůst těchto příběhů lze zaznamenat zejména v poslední době – jedná se jak o schopnost hodinek rozpoznat neobvyklé změny v srdečním tepu, tak to, že v některých zemích lze prostřednictvím Apple Watch přivolat složky integrovaného záchranného systému. Další z věcí, kterých si Ive všiml, je jak významně se Apple Watch podílejí na změně kvality a způsobu života svých majitelů.

Jednou z vlastnostní nejnovějších Apple Watch Series 4 je o poznání větší displej. Ten by podle Iva mohl mimo jiné také přispět k tomu, aby uživatelé trávili o něco méně času sledováním displejů svých smartphonů. Rozhodně se ale podle Iveho nemusíme bát přesunu závislosti ze smartphonu na hodinky – displej nových Apple Watch je sice větší, podle věhlasného designéra je to ale stále ještě příliš málo na to, aby dokázal majitele hodinek vtáhnout do klasické spirály závislosti na sociálních sítích. Důraz je zde stále kladen především na funkčnost a na schopnost být na příjmu.

Nové Apple Watch Series 4 se kromě většího displeje mohou pochlubit i lepším rozlišením a hrstkou nových, přizpůsobitelných Watch Faces. Digitální korunka byla vylepšena o haptickou odezvu, mezi další nové funkce nejnovějších jablečných chytrých hodinek patří možnost EKG nebo detekce pádu. Apple Watch Series 4 byly osazeny novým, rychlejším procesorem.

Zdroj: The Washington Post