Zavřít reklamu

Kdo je silnější? Ganryu, nebo E. Honda, Paul, nebo Ken či Heihachi, nebo Bison? Fajnšmekři již asi tuší, že mám na mysli věčný souboj ikonických mlátiček Tekken a Street Fighter. Obě hry jsem v mládí doslova zbožňoval a upřímně se přiznávám, že jsem vždy více fandil Tekkenu. Asi bych byl o chlup šťastnější, kdybych teď mohl popisovat zážitek ze hraní Tekkena na iPhonu, ale i ze Street Fightera mám samozřejmě radost.

Vývojáři z Capcomu zkrátka předběhli Namco a minulý týden se do App Storu dostala exkluzivní retro pařba Street Fighter IV Champion Edition.

Již od prvního spuštění jsem nadšený. Líbí se mi, že vývojáři hře nasadili moderní kabátek a do vínku přidali tři nové postavy – Ibuki, Dudley a Poison. Dalších dvaadvacet postav již známe. Ve výčtu nechybí například Abel, Vega, Akuma nebo Gruile. Vývojáři dokonce slibují, že v novém updatu představí další postavy. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

[su_youtube url=“https://youtu.be/Q9l2JxURIKA“ width=“640″]

V případě, že vám hra Street Fighter vůbec nic neříká a nikdy v životě jste ji nehráli, rozhodně nepřestávejte číst. Troufám si tvrdit, že aktuálně na iOS zařízení neexistuje nebo tedy spíše nebyla vydána lepší mlátička. Uznejte sami, že Mortal Kombat byl vždy takový chudý příbuzný, který měl sice kdysi své kouzlo, ale to již dávno ztratil. V jednom z herních tipů jsem popisoval své dojmy z Mortal Kombat X, které však nyní Street Fighter strčil do kapsy.

Mortal Kombat X nabízí lepší grafiku a design ze současného století, ale Street Fighter je co do hratelnosti o několik kilometrů dál. Hned v menu si můžete vybrat, zda se chcete pustit do sólo hraní, nebo dáte přednost multiplayeru. Zkusil jsem obě varianty a singleplayer se mi zamlouvá více. U multiplayeru musíte dlouho čekat na nějakého protivníka. Když už mi počítač někoho přihodil, hra se neskutečně trhala a moc mě to nebavilo. Opakovaně také hra spadla, takže nic moc.

street-fighter2

Naopak v sólo hře si mohu vybrat z Arcade módu, Survivalu, Challenge či si jen tak volně potrénovat. Asi nejlepší zprávou je to, že vývojáři Street Fighteru do hry zakomponovali podporu bezdrátových ovladačů. Pokud máte doma ovladač SteelSeries Nimbus, tak neváhejte a ihned ho zapojte do hry. V opačném případě vám musí stačit virtuální tlačítka.

Jakmile se pustíte do boje, musíte jako smyslu zbaveni mačkat různé kombinace tlačítek. Jako vždy platí pravidlo, že čím lepší budete, tím větší způsobíte protivníkovi zranění a rychleji ho pošlete k zemi. Asi nemusím popisovat, že každá postava má různé speciální útoky, schopnosti a samozřejmě i ovládá různá bojová umění. Nezapomeňte se také podívat do Command listu, kde u každé postavy naleznete podrobný seznam útoků včetně toho, jak je vyvolat. Občas to však chce trochu praxe a cviku.

V tom vám může dobře posloužit Challenge mód, kde si útoky rychle osvojíte, podobně jako v tréninku. Na výběr také máte různé arény, které jsou rozmístěné napříč světem. Při volbě postavy si také můžete vždy vybrat ze dvou variant jejího oděvu. Street Fighter IV Champion Edition zkrátka nemá chybu. Pro mě je to současný král všech mlátiček a investovaných 149 korun rozhodně nelituji. Pro fanoušky je nutnost hru stáhnout a strávit u ní několik večerů.

[appbox appstore 1239299402]

.