Zavřít reklamu

Nejdražší produkt, který Apple minulý týden představil, nebyl jeden z těch, o nichž se mluvilo na keynote nejvíc. Svou pozornost si ukrojily také hodinky Watch, u kterých Apple ve spolupráci s luxusní značkou Hermès představil novou, stylovou kolekci.

Dosud nevídaná spolupráce s francouzským módním domem dokazuje, že Apple o svých hodinkách nesmýšlí pouze jen jako o technologickém gadgetu, ale také jako o šperku, módním doplňku. Šéfdesignér Applu Jony Ive ovšem nesmýšlí tak, že by se jeho firma začala orientovat na luxusní zboží.

„Nepřemýšlíme tak,“ uvedl Ive po keynote v rozhovoru pro The Wall Street Journal. „Nelíbí se mi slova jako exkluzivní,“ říká uznávaný designér, byť Apple Watch Hermès rozhodně nebudou pro každého, když začínají na 1 100 dolarech (přes 26 tisíc korun).

Hermès patří mezi nejuznávanější značky s luxusním zbožím a jeho velice dlouho tradici svým způsobem uznal i Apple. Na ciferníku hodinek s exkluzivními pásky Hermès totiž najdeme tři fonty, kterými je právě francouzská firma známá, a dokonce i název a logo Hermès.

„V Applu jsem 23 let a tohle je pozoruhodné a zvláštní. Nikdy jsem nic takového neviděl,“ přiznává Jony Ive, že logo Applu vždy hrálo prim. Ona už ale samotná spolupráce s Hermès je tak trochu neobyčejná. Ive totiž oslovil módní dům ještě předtím, než Apple hodinky vůbec představil.

„Pro Apple je to něco velice neobvyklého – mluvit o neoznámeném produktu,“ přiznává Jony Ive. Na spolupráci s Hermès se nakonec domluvil loni v říjnu při obědě v Paříži, kde společnost sídlí.

Zákazníci bažící po luxusu si budou moci vybrat ze tří druhů kožených pásků – dvojitým Double Tour (1 250 dolarů), jednoduchým Single Tour (1 100 dolarů) a tzv. Cuff (1 500 dolarů). Do prodeje jde speciální kolekce 5. října a v obchodech Applu a Hermès budou ke koupi ve Spojených státech, Číně, Francii a Švýcarsku.

Zdroj: WSJ
.