Zavřít reklamu

Poměrně dlouhou dobu se v jablečné komunitě hovořilo o příchodu lokalizačního přívěšku, který by mohl nést označení AirTag. Tyto dlouhodobé spekulace se při příležitosti letos první Keynote konečně potvrdily a Apple nám představil produkt, který v jeho nabídce doposud chyběl. Tento kousek je kompatibilní s nativní aplikací Najít, díky čemuž si dokáže poradit lokalizací takřka čehokoliv, k čemu je připneme.

mpv-shot0109

Samotný AirTag ale úplně praktické využití nemá. Ve zkratce se dá totiž říct, že se jedná o kulatou placku, kterou si tak maximálně můžeme hodit do kapsy, což je ve finále k ničemu. Přesně proto je nutné produkt upnout do poutka či klíčenky, díky čemuž se z něj rázem stane naprostá senzace. Apple má ve své nabídce hned několik příslušenství. Zakoupit si tak budeme moct například obyčejné poutko za 890 korun, které bude k dostání v slunečnicové, svítivě oranžové, námořnicky tmavomodré a bílé barvě, koženou klíčenku za 1 090 korun v baltsky modrém, sedlově hnědém i červeném provedení a kožené poutko v barvě červené a sedlově hnědé, které vyjde na 1 190 korun.

Apple se zároveň znovu spojil s prestižní společností Hermès, přičemž výsledkem této spolupráce je precizní, ručně vyráběné, kožené příslušenství v nejrůznějších barvách. Stejně jako Apple Watch Hermès tyto kousky u nás bohužel nejsou k dispozici.

.