Zavřít reklamu

Tento týden opět v rámci našeho seriálu o nativních aplikacích Applu pokračujeme s Klíčenkou na Macu. Dnes si přiblížíme zjišťování informací o certifikátech v tomto nástroji, nastavení důvěryhodnosti těchto certifikátů a vytváření vlastních certifikačních autorit a certifikátů s vlastním podpisem v Klíčence na Macu.

Pro získání informací o certifikátu v Klíčence na Macu nejprve spusťte Klíčenku. Poté v seznamu Kategorie -> Certifikáty dvakrát klikněte na vybraný certifikát. Informace se vám také zobrazí po kliknutí na ikonku malého “i” v kroužku na panelu nástrojů. V Klíčence na Macu můžete také snadno ověřit platnost certifikátu. V seznamu Kategorie -> Certifikáty dvakrát klikněte na vybraný certifikát. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Klíčenka -> Průvodce certifikací -> Vyhodnotit, a podle druhu certifikátu vyberte pravidla důvěry. Poté stačí už jen kliknout na tlačítko Pokračovat.

Pokud chcete v Klíčence na Macu zobrazit nebo upravit pravidla důvěry pro certifikáty, opět vyberte příslušnou kategorii v sekci Kategorie. Dvakrát klikněte na vybraný certifikát a v panelu s informacemi klikněte na trojúhelníček u položky Důvěra – rozbalí se vám nabídka pravidel důvěry daného certifikátu. Kliknutím na rozbalovací menu můžete pak u každého z pravidel upřesnit jednotlivá pravidla důvěry. Díky funkci Průvodce certifikací si můžete v aplikaci Klíčenka na Macu také vyžádat certifikát od certifikační autority (CA). Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Klíčenka -> Průvodce certifikací -> Vyžádat si certifikát od certifikační autority. Zadejte e-mailovou adresu, jméno a e-mailovou adresu příslušné certifikační autority a klikněte na Pokračovat. Po zkontrolování certifikátu klikněte na Hotovo a poté na Pokračovat.

Pro přidání certifikátu do svazku klíčů v Klíčence na Macu přetáhněte soubor s certifikáty na ikonku Klíčenky, případně na něj dvakrát klikněte. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Klíčenka -> Průvodce certifikací -> Vytvořit certifikační autoritu. Zadejte název certifikační autority, upřesněte veškeré detaily a nezapomeňte do kolonky „E-mail od“ zadat e-mailovou adresu. Poté klikněte na Pokračovat. Pokud chcete v Klíčence na Macu vytvořit certifikát s vlastním podpisem, klikněte na nástrojové liště na Klíčenka -> Průvodce certifikací -> Vytvořit certifikát. Zadejte název certifikátu, upřesněte veškeré detaily a klikněte na Vytvořit. Po kontrole všech náležitostí klikněte na Hotovo.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.