Zavřít reklamu

Funkce Klíčenka pomáhá bezpečně a spolehlivě ukládat vaše hesla a informace o účtech do svazku klíčů, takže si je nemusíte pamatovat všechna. V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích a nástrojích Applu se budeme věnovat představení a základním funkcím Klíčenky na Macu.

Ve chvíli, kdy na svém Macu zadáváte heslo k jakémukoliv účtu, může se vám zobrazit dotaz, zda chcete heslo uložit do svazku klíčů, přičemž můžete určit, zda heslo nechcete pro danou stránku nikdy uložit, nechcete ho uložit pouze v danou chvíli, nebo zda ho uložíte. Klíčenka je provázaná s Klíčenkou na iCloudu, díky čemuž mohou být svazky klíčů dostupné na všech vašich zařízeních, která jsou přihlášena ke stejnému iCloud účtu. Pro ruční přidání údajů do Klíčenky spusťte na svém Macu Klíčenku (nejrychlejší způsob představuje spuštění Spotlightu stiskem kláves Cmd + mezerník a zadání výrazu Klíčenka do vyhledávacího pole). Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Soubor -> Nové heslo, případně můžete v levém horním rohu okna aplikace kliknout na tlačítko “+”. Zadejte jméno svazku klíčů, název účtu a heslo – pro kontrolu správnosti zadání hesla můžete kliknout na Zobrazit znaky.

Do Klíčenky můžete také ukládat důvěrné a citlivé informace všeho druhu, jako jsou třeba PIN kódy k platebním kartám. V aplikaci Klíčenka klikněte na vybraný svazek klíčů. Poté na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Soubor -> Nová zabezpečená poznámka. Pojmenujte poznámku a napište veškeré potřebné informace, poté klikněte na Přidat. Pro zobrazení obsahu zabezpečené poznámky klikněte v aplikaci Klíčenka na Kategorie -> Zabezpečené poznámky. Dvojitě klikněte na vybranou poznámku a zvolte Zobrazit poznámku.

Diskuze k článku

    to je návod, který je v podstatě všude, jak se však liší od jiných aplikací jako např.1Password, mSecure apod., kromě toho, že je zdarma? je lepší zůstat u klíčenky či si pořídit aplikace jiných dodavatelů?

celý text





Čtěte více