Zavřít reklamu

Pokud často projíždíte Prahou, určitě znáte každodenní dopravní problémy. Myslím, že téměř neexistuje den, kdy by se v Praze nestala nějaká nehoda, kvůli které by vznikla zácpa nebo omezení provozu. Od toho tu je Aplikace Kamery 2.0, která vám dokáže pomoci vybrat vhodnou cestu po Praze, aniž by jste museli čekat v dlouhých kolonách.

Kamery 2.0
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Tato aplikace poskytuje online fotografie z dopravních kamer, které jsou umístěny na nejfrekventovanějších dopravních úsecích v Praze. Jako zdroj fotografií je používán server kamery.praha.eu, které by měli být aktualizovány každých 15 minut.

Kamery 2.0
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na kartě Kamery vás čeká abecední seznam všech ulic, ve kterých můžete shlédnout aktuální dopravní situaci. Dále pak je k dispozici mapa, na které se zobrazí vaše aktuální poloha a všechny dostupné kamery ve vašem okolí. Za velmi užitečnou funkci považuji možnost vytvořit si vlastní složky, do kterých si můžete uložit své oblíbené kamery. Tuto funkci využijete například při cestě do práce, kde si do své složky uložíte všechny kamery, které snímají vaší cestu a před odjezdem si rychle zobrazíte aktuální dopravní situaci.

Kamery 2.0
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kamery 2.0 je velmi užitečná aplikace. Před pár týdny se sice vyskytovaly problémy s aktualizací kamer, ale poskytovatel snímků už vše vyřešil. V dalším updatu si dokážu představit implementaci informací o aktuálních uzavírkách v Praze.

Kamery 2.0 – 0,79 €

Diskuze k článku

    Existuje něco podobného i pro ostatní kraje či města? Měl bych konkrétně na mysli Zlínsko a okolí …

    To ani ne … rozhodne se to nemuze srovnavat s Prahou, ale taky tam hodne casto vazne doprava … kor ted, kdyz se tam neustale opravuji a uzaviraji silnice … tak me napadlo mit prehled i o ostatnich mistech, celkem bych to uvital bez o hledu na to jestli nekde jsou ci nejsou zacpy :)

    Misto toho pouzivam apku mParkovani – nabizi krome kamer taky info o zacpach, P+R parkovistich a parkovacich zonach… tzn. nemam duvod menit :)

celý text

Čtěte více