Zavřít reklamu

V App Store se objevila nová česká aplikace Pojišťovna od vývojářského týmu eMan, s.r.o. Jedná se o první aplikaci, která poskytuje reálnou pomoc při nehodě pro klienty České pojišťovny.

Pro poskytnutí pomoci je však potřeba vytvořit si profil, kam zadáte potřebné osobní informace (jméno, příjmení, datum narození, číslo řidičského průkazu, telefon, e-mail) a údaje o vašem vozidle (typ vozidla, tovární značka, spz, číslo technického průkazu, model, číslo pojišťovací smlouvy). O jakou pomoc se tedy jedná? Pomoc je rozdělena na dvě skupiny – Nehoda a Po nehodě.

Nabídka Nehoda slouží k nahlášení škody během několika jednoduchýh kroků a po celou dobu vyplňování vás aplikace navádí. Musím říci, že z tohoto ohledu je Pojišťovna vyřešena velmi dobře, protože prakticky jen zapisujete údaje do okének či vybíráte z předepsaných možností.

Nahlášení je tedy velmi rychlé. Uživatel musí vyplnit běžné údaje, které se týkají nehody jakou jsou např. místo a čas nehody, zda byla volána policie, povaha zúčastněného, údaje o pojištěném, označení bodů střetu či snadné přiložení fotografií. Pojištěný má také nárok na bezplatný odtah vozidla a může si zažádat i o náhradní vůz. Poté stačí jen zvolit možnost odeslat do České pojišťovny.

Po nehodě slouží jako návod, co udělat, když se zúčastníte nehody. Uživatel je opět naváděn pomocí jasných pokynů vedoucích ke snadnému zvládnutí situace. Tato sekce obsahuje také běžné otázky včetně odpovědí na daný problém (např. Kdy k nehodě volat policii? Co všechno si zapsat, apod.). Tato nabídka je užitečná i pro klienty jiných pojišťoven, protože může sloužit jako informační pomoc při dopravní kolizi, což se určitě hodí.

Pokud jste nehodu úspěšně nahlásili a chtěli byste jet vyřešit zbylé okolnosti na nejbližší pobočku České pojišťovny, stačí vybrat možnost pobočky na dolním panelu aplikace. Ta vám zobrazí pobočky dle vzdálenosti či abecedního řazení ať formou seznamu či mapy. Pojišťovna také umí zavolání rychlé pomoci či vytočení hasičů, záchranné služby nebo policie ČR. Kdyby si uživatelé nevěděli s něčím rady, mohou využít nápovědy v nastavení aplikace.

Pokud bych měl aplikaci Pojišťovnu shrnout, jedná o šikovného pomocníka na cestách, kterého lidé pojištění u České pojišťovny určitě ocení. Klienti ostatních pojišťoven již méně, ale pořád mohou využít informace obsažené v nabídce Po nehodě. Co se týče ovládání – to je vyřešeno velmi dobře a prakticky se vám nestane, že byste se někde zabloudili. Po grafické stránce je aplikace příjemně zpracována a v barvách České pojišťovny. Navíc je zdarma.

Doufám, že tato aplikace donutí ostatní pojišťovny k vytvoření vlastní povedené iOS verze, aby i lidé pojištění u konkurence mohli využívat podobného efektivního pomocníka.

iTunes link - zdarma
.