Zavřít reklamu

Že se Apple Watch se na trhu s chytrými hodinkami daří opravdu velmi dobře je už jakýmsi standardem. Potvrzuje to i nedávná zpráva Strategy Analytics, podle které počet kusů prodaných Apple Watch od loňského roku opět o něco více stoupl.

Podle příslušných dat se Applu podařilo ve čtvrtém kvartále roku 2018 prodat 9,2 milionu Apple Watch. Za stejné období v roce 2017 se jednalo o 7,8 milionu prodaných kusů hodinek. Podle odhadů společnosti Strategy Analytics Apple v průběhu loňského roku prodal 22,5 milionu kusů Apple Watch. V předchozím roce šlo o 17,7 milionu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Celkový počet všech chytrých hodinek, prodaných v loňském roce, činí 45 milionu, což pro Apple znamená poloviční podíl na trhu. Apple tím pádem neomylně obsadil čelní příčku pomyslného žebříčku. Daleko za Applem se umístil Fitbit s 5,5 miliony prodanými kusy za celý rok 2018, následuje Samsung s 5,3 miliony a Garmin se 3,2 miliony.

Z hlediska podílu na trhu si Apple nicméně pohoršil – v roce 2017 jeho podíl činil 60,4 %. Polepšil si naopak Samsung i Fitbit, kteří své produkty za tu dobu značně vylepšili. Přesná data o počtu prodaných kusů svých výrobků Apple již nějakou dobu nezveřejňuje, nezbývá tedy než se spolehnout na odhady společností, jako je právě Strategy Analytics.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: BusinessWire

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více