Zavřít reklamu

Apple oznámil, že v roce 2013 utratili zákazníci v App Store 10 miliard dolarů, což je v přepočtu přes 200 miliard korun. Suverénně nejlepším měsícem pak byl prosinec, jen během něho se prodaly aplikace za více než jednu miliardu dolarů. Jednalo se o vůbec nejúspěšnější měsíc v historii, během kterého si uživatelé stáhli téměř tři miliardy aplikací…

Available_on_the_App_Store

„Rádi bychom poděkovali našim zákazníkům, kteří udělali rok 2013 v App Store nejúspěšnějším rokem vůbec,“ uvedl v tiskové zprávě Eddy Cue, senior viceprezident starající se o internetové služby. „Nabídka aplikací pro vánoční sezonu byla úžasná a my už se těšíme, co od vývojářů uvidíme v roce 2014.“

Právě vývojáři si podle Applu v App Store vydělali celkem 15 miliard dolarů, zhruba 302 miliardy korun. Mnozí vydělali na příchodu iOS 7 a nových vývojářských nástrojích, díky kterým vzniklo spoustu nových a inovativních aplikací, jež by měly problém se ve starém systému se zaběhnutými aplikacemi prosadit.

Apple dokonce ve své tiskové zprávě několik aplikací, které prodělaly s příchodem iOS 7 významné a povedené změny, zmínil. Potěšeni pozorností Applu mohou být vývojáři aplikací Evernote, Yahoo!, AirBnB, OpenTable, Tumblr či Pinterest.

Zmíněno bylo také několik zahraničních vývojářů, kteří by mohli výrazněji promluvit v App Store v roce 2014. Patří mezi ně Simogo (Švédsko), Frogmind (Velká Británie), Plain Vanilla Corp (Island), Atypical Games (Rumunsko), Lemonista (Čína), BASE (Japonsko) a Savage Interactive (Austrálie).

Zdroj: Apple

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.