Zavřít reklamu

Společnost Apple vydala iOS 15.2, které přináší vylepšení soukromí, funkci digitální pozůstalosti, na iPhonech 13 Pro a 13 Pro Max lze v Nastavení aktivovat ovládací prvek pro makrofotografii, v aplikaci Mapy jsou pro podporovaná města k dispozici rozšířené plány a nepřináší nové emotikony. Skutečně ne, ani v iOS 15.2 ani dalších nových systémech nepřibyly prostě žádné. 

Společnost Apple v rámci podzimních operačních systémů pravidelně přinášela novou nálož nových emotikon, letos je tomu ale jinak. Nejnovější sada znaků emoji, tedy Emoji 14.0, byla schválena 14. září 2021, což bylo jen necelý týden předtím, než byl vydán iOS 15 a iPadOS 15. Logicky tak nebyl čas jakékoli nové emotikony do těchto systémů dostat. Nyní je zde ale půlka prosince, druhá desetinová aktualizace a nové emotikony nikde.

emotikony

Měli jsme se dočkat 37 nových emodži s tím, že deset z nich má dohromady dalších 50 variant odstínů pleti kromě standardní žluté. Jeden již existující emotikon, tedy podání ruky, pak získává dalších 25 různých kombinací svých variant. Poslední významné vydání emotikonů do zařízení Applu přišlo v iOS 14.5 a iPadOS 14.5 už 26. dubna 2021 a přineslo celkem 226 nových emotikonů, aktualizací a variací odstínů pleti.

Apple nestíhá 

Na těhotného muže nebo tající obličej si tak musíme ještě počkat. Po každém schválení specifikace mohou dané emodži různí výrobci použít do svých systémů, přičemž jim mohou mírně změnit vzhled tak, aby odpovídal jejich sadě. Apple přitom nové podoby obvykle integroval jako první ze všech velkých společností. Letos je tomu ale jinak.

Proč ale, to se můžeme jen dohadovat. Jako nejpravděpodobnější se jeví práce na samotných funkcích systému, se kterými měl od počátku skluz. Na mysli máme především SharePlay, které přišlo až s iOS 15.1, nebo odkazované kontakty, kterých jsme se dočkali až nyní s iOS 15.2. Jistou kontroverzi budil i režim makro. Ten prvně poskytlo iOS 15, v iOS 15.1 přibyl v nastavení fotoaparátu přepínač, v iOS 15.2 se pak ten integroval už přímo do aplikace.

Apple tak má zjevně plné ruce práce a jednoduše se nestíhá věnovat takovým maličkostem, jakými jsou emodži. A je to ale poměrně škoda, protože s jejich pomocí se v digitálním světě vyjadřují lidé stále častěji. Je ale pravdou, že ty nejpoužívanější jsou pořád stejné a nové se do tohoto žebříčků dostávají jen horko těžko. I když vzhledem k trendu posledních let by se dalo tušit, že emodži spojených rukou v symbol srdce by mohl být poměrně oblíbený. 

.