Zavřít reklamu

Apple už dlouhá léta při svých iPhone keynotes používá jméno John Appleseed. Uvidíte jej na displeji iPhonu, zejména pokud někdo z přítomných na jevišti předvádí změny ve funkcích telefonu nebo v seznamu kontaktů a to ať už v přístroji nebo v kalendáři a podobně. Jednoduše řečeno, John Appleseed je generický Apple kontakt. Kdo je tedy vlastně John Appleseed?

John Appleseed iPhone
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Podle Wikipedie se jedná o průkopníka a filantropa, který v Ohiu, Indianě a Illinois zakládal jablečné sady. Ve skutečnosti se sice jmenoval John Chapman, ale s ohledem na jeho provázanost s jablky není třeba chodit daleko pro původ jeho pseudonymu. Za svého života byl legendou a to také zejména díky svým filantropickým aktivitám. Zároveň byl také šiřitelem myšlenek Nové církve, doktríny založené na díle Emmanuela Swedenborga. Toto je skutečný John Appleseed.

Ten Applem používaný John Appleseed zřejmě pochází od jednoho ze zakladatelů společnosti, Mika Markkuly, který toto jméno používal k publikaci softwaru na Apple II. Proto Apple tuto osobnost použil při svých prezentacích jako telefonní a mailový kontakt. Jméno, krom zřejmého symbolismu zároveň nese s sebou i odkaz kultu a legendy, tedy dvou věcí, které jsou s Applem (a se zakladatelem a dlouholetým ředitelem, Stevem Jobsem) spojovány.

Zdroj: MacTrast.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více