Zavřít reklamu

Jablečné operační systémy patří mezi velmi spolehlivé, čas od času se ale samozřejmě nějaká chybka objeví. Se všemožnými chybami se vám samozřejmě snažíme na našem magazínu pomoci, a to prostřednictvím návodů, anebo speciálních článků, ve kterých uvádíme hned několik tipů a triků, které mohou pomoci. Tento článek bude spadat do druhé zmíněné skupiny a konkrétně si v něm ukážeme 5 tipů co dělat, když se na Macu přestanou zobrazovat jména kontaktů – například v aplikaci Zprávy, anebo třeba v samotných notifikacích.

Odhlášení či restartování

Ještě před tím, než se pustíte do složitějších postupů a oprav, tak se prvně zkuste odhlásit z vašeho profilu, popřípadě zařízení kompletně restartujte. Uživatelé často klasické restartování zařízení úplně ignorují a myslí si, že nemůže nic opravit – opak je však pravdou. Restartování zařízení, a nikoliv jen Macu, dokáže ve většině technických problémů pomoci a nejedná se hlavně o nic složitého. Pro odhlášení či restartování klepněte v levém horním rohu na ikonu , a poté na Odhlásit uživatele či Restartovat… Poté se opět přihlaste, popřípadě spusťte zařízení, a zkontrolujte stav.

Zkontrolujte poslední aktualizaci

Pokud vám odhlášení či restartování nepomohlo, tak se ještě ujistěte, že máte nainstalovanou poslední aktualizaci operačního systému macOS. To učiníte jednoduše tak, že v levém horním rohu klepnete na ikonu , a poté na Předvolby systému. Zde otevřete sekci Aktualizace systému a vyčkejte, zdali se nějaká aktualizace neobjeví. Pokud ano, tak zařízení samozřejmě aktualizujte. Jestliže patříte mezi jedince, kteří mají nainstalovanou beta verzi macOS, tak i tohle může samozřejmě hrát roli. Někteří uživatelé se z nejasných důvodů aktualizací štítí, což není ideální – mimo jiné také kvůli opravám vážných bezpečnostních chyb.

(De)aktivace Kontaktů na iCloudu

Nepomohlo vám odhlášení, restart, ani aktualizace? Prozatím se není čeho obávat. Problém by totiž mohla vyřešit deaktivace a opětovná aktivace Kontaktů na iCloudu. Právě díky této funkci se mohou sdílet všechny vaše kontakty do vašeho Macu, který je pak může zpracovat v ostatních aplikacích. Občas se může stát, že se kontakty zaseknou, a tak se namísto jmen zobrazují pouze telefonní čísla. Pro deaktivaci a opětovnou aktivaci Kontaktů na iCloudu klepněte vlevo nahoře na ikonu , a poté přejděte do sekce Apple ID. Zde vlevo klepněte na iCloud, odškrtněte Kontakty, minutu vyčkejte, a poté funkci opět aktivujte.

Kontrola aktivního účtu v Kontaktech

Pokud se jména stále nezobrazují, tak se ještě musíte přesvědčit, že aplikace Kontakty může k jednotlivým záznamům, které jsou uložené na účtě, přistupovat. Prvně tedy na vašem Macu otevřete aplikaci Kontakty. Tuto aplikaci najdete ve složce Aplikace, popřípadě můžete ke spuštění využít Spotlight. Jakmile se v Kontaktech ocitnete, tak klepněte v horní liště na tučnou záložku Kontakty, a poté z menu vyberte možnost Předvolby. V novém okně se v horním menu přesuňte do sekce Účty a vlevo vyberte konkrétní účet, na kterém máte kontakty uložené. Nyní se ujistěte, že u něj máte zaškrtnutou možnost Aktivovat tento účet. Případnou deaktivací a opětovnou aktivací samozřejmě nic nezkazíte.

(De)aktivace Zpráv na iCloudu

Kromě čtyř výše uvedených tipů můžete ještě provést deaktivaci a opětovnou aktivaci Zpráv na iCloudu. Tuto možnost jsem záměrně umístil na poslední místo, jelikož v jejím důsledku může dojít k rozhození zpráv, což rozhodně není příjemné. Pokud se však stále nechcete dívat na telefonní čísla namísto jmen, tak se jedná o nevyhnutelnou možnost. Přejděte tedy do nativní aplikace Zprávy, kterou najdete ve složce Aplikace, anebo ji spustíte prostřednictvím Spotlightu. Zde pak v horní liště klepněte nalevo na tučnou ikonu Zprávy a z menu vyberte Předvolby… Zobrazí se další okno, ve kterém nahoře klepněte na iMessage. Zde deaktivujte možnost Zapnout Zprávy na iCloudu, minutu vyčkejte, a poté proveďte opětovnou aktivaci.

.