Zavřít reklamu

Když Apple v loňském dubnu představil 24″ iMac s čipem M1, mnoho jablíčkářů dokázal uchvátit jeho novým designem. Tento all-in-one počítač se totiž mimo podstatně lepšího výkonu dočkal i podstatně svěžejších barev. Konkrétně je zařízení k dostání v modré, zelné, růžové, stříbrné, žluté, oranžové a fialové barvě, díky čemuž dokáže na pracovní stůl vdechnout nový život. U toho to ale ještě nekončí. Cupertinský gigant totiž k iMacu přidal vylepšenou klávesnici Magic Keyboard s Touch ID, stejně tak ji i společně s myší a trackpadem dal do stejných barev jako samotný desktop. Celý setup tak barevně ladí dohromady.

Barevné příslušenství Magic ale prozatím ještě není k dostání samostatně. Pokud byste o něj skutečně stáli, budete jej muset pořídit z neoficiálních zdrojů, nebo si koupit celý 24″ iMac (2021) – jiná možnost prozatím neexistuje. Když se ale ohlédneme do minulosti, tak máme naději, že by se situace mohla relativně brzy změnit.

Vesmírně šedé příslušenství iMacu Pro

Apple se v posledních deseti letech držel jednotného designu, který nijak barevně neobměňoval. Změna nastala až v červnu roku 2017, kdy došlo k představení profesionálního iMacu Pro. Tento kousek byl totiž kompletně ve vesmírně šedém provedení a stejně tak se dočkal i klávesnice, trackpadu a myši zabalených do totožných barev. Prakticky okamžitě tak můžeme vidět podobnost s tehdejším případem. Aby toho navíc nebylo málo, tak ani zmiňované vesmírně šedé příslušenství iMacu Pro se nejprve neprodávalo samostatně. Cupertinský gigant ale nakonec vyslyšel prosby samotných jablíčkářů a produkty začal prodávat všem.

iMac Pro Space Grey
iMac Pro (2017)

Aktuálně se tedy nabízí otázka, zdali se stejná situace odehraje i nyní, případně jestli už není tak trošku pozdě. Jak už jsme zmínili výše, tehdejší iMac Pro se představil v červnu 2017. Vesmírně šedé příslušenství se však začalo prodávat až další rok v březnu. Pokud gigant i tentokrát vyjde vstříc svým zákazníkům a uživatelům, je dost možné, že barevné klávesnice, trackpady a myši začne prodávat prakticky každou chvílí. Zároveň má pro to nyní zajímavou příležitost. V březnu by se totiž mělo odehrát letošní první keynote, během které údajně dojde k odhalení high-end Macu mini a přepracovaného iMacu Pro. Spekulace se navíc točí i kolem 13″ MacBooku Pro (s čipem M2) nebo iPhonu SE 5G.

Kdy Apple začne prodávat barevné Magic příslušenství

Jak už bylo zmíněno výše, z historie lze usoudit, že Apple v blízké době odstartuje prodej barevného Magic příslušenství. Zdali k tomu ale skutečně dojde je prozatím nejasné a na bližší informace si tak zkrátka budeme muset ještě chvíli počkat. Samozřejmě samotný prodej nemusí být na nadcházející keynote ani zmíněn. Apple může produkty v tichosti zařadit do své nabídky, nebo jen vydat tiskovou zprávu.

.