Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další díl našeho pravidelného souhrnu spekulací, týkajících se společnosti Apple. Vzhledem k tomu, že počátkem tohoto uplynulého týdne proběhla jarní Apple Keynote, nebudou již spekulace zaměřené na iPhone SE ani na další podobné produkty. Řeč tentokrát bude o připravovaných počítačích z dílny cupertinské společnosti.

Mac Pro s čipem M1?

V průběhu úterní Apple Keynote, která nesla podtitul Peek Performance, představil Apple mimo jiné také svůj zbrusu nový počítač Mac Studio – stroj s drobným tělem, připomínajícím Mac mini, a osazený čipem M1 Ultra. Při prezentaci jarních novinek od Applu zazněla také jedna velmi zajímavá informace – senior viceprezident pro hardwarové inženýrství John Ternus uvedl, že po představení Macu Studio zůstává posledním produktem tohoto typu, který ještě nepřešel na čipy M1, počítač Mac Pro.

Ternus potvrdil, že společnost Apple skutečně pracuje na nástupci Macu Pro, který by měl být osazen čipem Apple Silicon, ovšem na jakoukoliv veřejnou debatu na toto téma je podle něj ještě příliš brzy. Na oficiálním eshopu společnosti Apple můžete momentálně zakoupit poslední model Macu Pro z roku 2019, poslední zprávy spolu s včerejší Keynote ale naznačují, že příští generace by měla namísto procesoru z dílny Intelu disponovat čipem M1. Dřívější spekulace hovoří o tom, že by měl být příští Mac Pro měl nabídnout úctyhodný výkon i grafiku, není ale jisté, kdy bychom se tohoto modelu mohli dočkat.

Kuo: Barevné MacBooky Air ještě letos

V průběhu uplynulého týdne proletěly také internetem zprávy o tom, že by Apple mohl ještě letos představit novou generaci svého oblíbeného lehkého MacBooku Air. Analytik Ming-Chi Kuo uvádí, že by se nové jablečné laptopy měly vyznačovat nejen pozměněným designem, ale podobně jako například loňský iMac by měly být k dostání také hned v několika různých barevných provedeních.

iMac z roku 2021 hýřil barvami:

V souvislosti s budoucím MacBookem Air Kuo dále dodává, že by měl být osazen čipem M1, a jeho hromadná výroba by měla být zahájena v průběhu druhého nebo třetího čtvrtletí tohoto roku. Jiné zdroje hovoří dokonce o tom, že by nový MacBook Air mohl namísto čipu M1 disponovat novým typem čipu, označovaným prozatím jako M2. K představení nového laptopu by mohlo dojít buďto na červnové WWDC, nebo při zářijové Keynote.

.