Zavřít reklamu

Je to několik měsíců dozadu, co jsme se dočkali představení zbrusu nového a přepracovaného 24″ iMacu s čipem M1. Zpočátku si tento nový jablečný počítač vysloužil spíše vlnu kritiky, nakonec se ale ukázalo, že se jedná o skvělé zařízení, které si získalo srdce mnohých uživatelů, včetně toho mého. Kromě přepracování samotného iMacu došlo také k přepracování příslušenství, tedy Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad. Konkrétně jsme se dočkali hned sedmi barev, které korespondují s barvou samotného iMacu, Magic Keyboard a Magic Trackpad se dočkaly také zakulacení rohů a některých tlačítek, klávesnice pak může disponovat čtečkou otisků prstů Touch ID.

Až doposud jste novou Magic Keyboard s Touch ID mohli získat exkluzivně pouze při nákupu nového iMacu s M1. To znamená, že pokud jste si chtěli zvlášť pořídit Magic Keyboard s Touch ID, tak jste nemohli, jelikož byla k dispozici pouze ta bez Touch ID, navíc bez numerické klávesnice. Bylo jasné, že dřív nebo později začne jablečná společnost novou Magic Keyboard s Touch ID prodávat a dobrou zprávou je, že jsme se konečně dočkali. Pokud jste tedy na příchod Magic Keyboard s Touch ID čekali a chtěli jste si ji pořídit, tak konečně můžete. Bohužel však je tady jedno ale – prozatím si totiž můžete i nadále zakoupit pouze stříbrnou variantu a na ty barevné můžete zapomenout.

Na druhou stranu vás potěším tím, že v případě Magic Keyboard můžete sáhnout hned po třech verzích. Nejlevnější pořídíte za 2 999 korun a jedná se o verzi bez numeriky a bez Touch ID, která je dostupná už delší dobu. Druhá verze, za kterou zaplatíte 4 490 korun, pak nabízí Touch ID, avšak bez numerické části. A pokud hledáte vrcholnou Magic Keyboard, u který získáte jak Touch ID, tak i numerickou klávesnici, tak si musíte nachystat závratných 5 290 korun. Částky jsou to opravdu vysoké, Touch ID lze ale považovat za největší změnu u nové generace Magic Keyboard, tudíž je jasné, že si své kupce najde. Je však nutné zmínit, že Touch ID můžete využít pouze u Maců a MacBooků, které disponují čipem M1. Vlastníte-li starší jablečný počítač s procesorem Intel, tak si na Touch ID u nové Magic Keyboard můžete nechat zajít chuť.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.